Zavřít reklamu

Live Photos jsou tady s námi již opravdu dlouhou dobu – vůbec poprvé se objevily s příchodem iPhonu 6s v roce 2015. Od té doby jsou k dispozici na všech jablečných telefonech a využívá je nespočet uživatelů. Ve zkratce se jedná o speciální fotografie, díky kterým si určitou vzpomínku můžete připomenout o mnoho lépe. Pokud Live Photo při focení aktivujete a stisknete spoušť, tak se zaznamená obraz před a po spuštění spouště. Z klasické fotky se tak vytvoří krátké video, které si můžete přehrát podržením prstu na fotografii v aplikaci Fotky. Na druhou stranu ale Live Photos zabírají hodně místa v úložišti, což může být pro někoho problém.

Jak na iPhone odstranit zvuk z Live Photo

Kromě toho, že se při stisknutí spouště do fotografie zaznamená video, tak se zaznamená také zvuk. Ten je slyšet při přehrávání Live Photo v aplikaci Fotky, je ale nutné, abyste neměli zapnutých tichý režim pomocí přepínače na boční straně iPhonu. V určitých případech ale nemusí být zvuk úplně vhodný, například když se snažíte Live Photo před někým přehrát, anebo sdílet. Naštěstí ale existuje jednoduchá možnost, pomocí které lze zvuk odstranit. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte a rozklikněte konkrétní Live Photo, u které chcete zvuk vypnout.
  • Nyní v pravém horním rohu klepněte na tlačítko s názvem Upravit.
  • Tímto se ocitnete v režimu úprav fotografie. Klepněte ve spodní části na ikonu Live Photo.
  • Zde už jen stačí, abyste vlevo nahoře klepnuli na žlutou ikonu reproduktoru.
  • Po klepnutí se ikona reproduktoru přeškrtne, což značí vypnutý zvuk.
  • Nakonec stačí Live Photo uložit, a to klepnutím na Hotovo vpravo dole.

Výše uvedeným způsobem lze tedy u jakékoliv Live Photo deaktivovat zvuk. Pokud byste jej chtěli opětovně aktivovat, stačí výše uvedený postup zopakovat – pouze klepněte na ikonu přeškrtnutého reproduktoru, která se pak změní na ikonu žlutého reproduktoru. Co se pak týče (de)aktivace Live Photos, tak stačí přejít do aplikace Fotoaparát, kde v horní části klepněte na ikonu Live Photo. Pokud je ikona žlutá, Live Photos jsou zapnuté. Chcete-li na iPhonu ve Fotkách zobrazit pouze Live Photos, stačí přejít do sekce Alba, kde níže přejděte ke kategorii Typy médií a klepněte na Live Photos.

fotoaparat_live_photo_iphone_fb
.