Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří se zajímají o dění v jablečném světě, tak vám zajisté nemusím připomínat vývojářskou konferenci WWDC21, která se odehrála letos v červnu. Na této konferenci jsme se dočkali představení nových verzí operačních systémů od Applu, a to iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy byly ihned po prezentaci k dispozici k předběžnému přístupu v rámci beta verzí – prvně pro vývojáře a následně i pro veřejné testery. V současné chvíli už jsou každopádně zmíněné systémy, kromě macOS 12 Monterey, k dispozici pro širokou veřejnost, takže si je může nainstalovat každý. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením z nových systémů a v tomto návodu se zaměříme na iOS 15.

Jak na iPhone ve Fotkách používat Live Text

Největších novinek se samozřejmě i letos dočkal iOS – a není se čemu divit, jelikož je ze všech operačních systémů od Applu nejrozšířenější. Mezi jednu z nejvíce očekávaných novinek patřil samozřejmě Live Text, potažmo Živý text. Pomocí něj jste schopni převést text z obrázku či fotky do takové podoby, ve které s ním můžete jednoduše pracovat. Někteří uživatelé však doposud neví, jakým způsobem lze Live Text použít. Nejedná se o nic složitého – postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu v iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Následně si najděte a rozklikněte fotku, v rámci které chcete s textem pracovat.
  • Po rozkliknutí snímku či obrázku klepněte vpravo dole na ikonu funkce Live Text.
  • Jakmile tak učiníte, tak už jen stačí, abyste prstem konkrétní text jednoduše vybrali, stejně jako například na webu.
  • Vybraný text pak můžete zkopírovat, vyhledat a další.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy v aplikaci Fotky z iOS 15 využít funkci Live Text. Je ale nutné zmínit, že někteří uživatelé nemají Live Text k dispozici. Primárně je nutné, abyste pro využití funkce Live Text měli iPhone XS a novější, potažmo zařízení s čipem A12 Bionic a novějším. Na starších zařízeních Live Text k dispozici není. Jestliže tuto podmínku splňujete, tak je ještě nutné, abyste měli Live Text aktivovaný. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení -> Obecné -> Jazyk a oblast, kde dole funkci Live Text aktivujte. Pokud zde tuto kolonku nevidíte, tak je nutné, abyste si jako sekundární jazyk přidali angličtinu. Kompletní postup najdete ve článku, který přikládám níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více