Zavřít reklamu

Nativní aplikace Počasí si nejen v rámci iOS v posledních letech prošla obrovskými změnami. Zatímco ještě před pár lety nebylo Počasí použitelné a uživatelé ve většině případech stahovali aplikace třetích stran, tak v iOS 13 už se začalo formovat Počasí nové. To se postupně vyvinulo v komplexní a velmi zajímavou aplikaci, jak si můžeme všimnou v nejnovějším iOS 16. Velkou zásluhu má na tom Applem provedená akvizice aplikace Dark Sky, která byla svého času jednou z nejlepších aplikací na počasí. Aktuální aplikaci Počasí tak již ocení jak obyčejní uživatelé, tak i ti pokročilejší.

Jak na iPhone zobrazit detailní grafy a informace o počasí

Jednou z hlavních novinek v novém Počasí z iOS 16 je možnost zobrazení detailních grafů a informací o počasí. Veškeré tyto grafy a podrobné informace si můžete nechat zobrazit až na dlouhých 10 dní dopředu. Konkrétně si můžete v Počasí zobrazit data o teplotě, UV indexu, větru, dešti, pocitové teplotě, vlhkosti, dohlednosti a tlaku, a to nejen ve velkých českých městech, ale i v malých vesnicích. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, najděte si konkrétní místo, ke kterému chcete grafy a informace zobrazit.
  • Následně je nutné, abyste prstem klepnuli do dlaždice s 10denní či hodinovou předpovědí.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní s detailními grafy a informacemi o počasí.
  • Mezi jednotlivými grafy a informacemi se můžete přepínat klepnutím na šipku s ikonou v pravé části.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci aplikace Počasí zobrazit detailní grafy a informace o počasí. Jak jsem zmínil, tak jsou všechna tato data k dispozici až na dlouhých 10 dní dopředu. Pokud byste tedy chtěli zobrazit data o jiném dni, tak stačí, abyste v horní části rozhraní v rámci kalendáře na konkrétní den klepnuli. Jestliže jste tedy někdy v minulosti přestali Počasí používat, rozhodně mu s příchodem iOS 16 dejte druhou šanci.

denní souhrn počasí ios 16
.