Zavřít reklamu

Víte, kolik aktivního času trávíte se svým telefonem? Možná to jen tušíte. Čas u obrazovky na iPhonu je však funkce, která zobrazuje informace o využívání vašeho zařízení včetně takových údajů, v jakých aplikacích a na jakém webu jste nejčastěji. Umožňuje i nastavení limitů a různých omezení, což se hodí zejména rodičům. Sociální sítě a hry jsou na smartphonech největší zlo. Trávíme totiž nad nimi nejvíce času, a to i když nám mnohdy nedají relevantní obsah. Pokud je váš čas cenný, a sami víte, že byste chtěli ten investovaný do různých aplikací a her ve vašem iPhonu nainstalovaných omezit, je zde k tomu účinný nástroj Čas u obrazovky. V něm se totiž nachází i volba Limity pro aplikace.

Jak nastavit limity pro aplikace 

Limity pro aplikace můžete nastavit nejen pro ty vámi vybrané, ale i pro jednotlivé kategorie, podle toho, jak jsou řazené v App Store. Jedním krokem tak omezíte veškeré aplikace z kategorie Zábava, nebo naopak i klidně webové stránky. 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte Čas u obrazovky. 
  • Vyberte Limity pro aplikace. 
  • Zvolte Přidat limit. 

Nyní můžete vybrat zvolenou kategorii zatržítkem vlevo. Tím omezíte veškeré tituly v kategorii. Pokud ale chcete vybrat jen ty určité, kategorii rozklikněte. Následně se vám rozjede seznam nainstalovaných aplikací v dané kategorii. Vyberte tedy takové tituly, které chcete omezit. Ať už vyberete obsahu, kolik chcete, v jednom přidaném limitu bude platit pro všechny. Následně vpravo nahoře vyberte Další. Nyní vidíte přehled zvolených kategorií a aplikací, které chcete omezit vybraným časem. Ten určíte v horní sekci. Jakmile nějaký zvolíte, zobrazí se vám nabídka Přizpůsobit dny. Tou si můžete definovat různý čas pro různé dny v týdnu. Nabídkou Přidat vámi zvolený limit uložíte.

Limitů si můžete určit kolik chcete. Pro další stačí opět zvolit nabídku Přidat limit. Chcete-li všechny vámi nadefinované limity dočasně vypnout, stačí vypnout zatržítko u nabídky Limity pro aplikace. Chcete-li vypnout jen jeden zvolený limit, stačí si jej otevřít a zde vypnout volbu Omezit aplikaci. Ještě se hodí poznamenat, že jakmile se blíží definovaný čas vámi nastaveného limitu, tak 5 minut před jeho vypršením vám přijde oznámení. Pokud vybíráte z kategorie aplikací, čas, který v nich strávíte, se sčítá. Neplatí tedy pro každou obsaženou aplikaci zvlášť. 

.