Zavřít reklamu

Víte, kolik aktivního času trávíte se svým telefonem? Možná to jen tušíte. Čas u obrazovky na iPhonu je však funkce, která zobrazuje informace o využívání vašeho zařízení včetně takových údajů, v jakých aplikacích a na jakém webu jste nejčastěji. Umožňuje i nastavení limitů a různých omezení, což se hodí zejména rodičům. Pokud usoudíte, že u svého telefonu trávíte až příliš času, lze si ve funkci Čas u obrazovky nastavit klidový čas. Tato možnost vám poskytne zablokovat aplikace a oznámení z nich během takových časových úseků, kdy si jednoduše chcete od svého zařízení odpočinout.

Jak na iPhone v Času u obrazovky nastavit klidový čas

Protože se jedná o jednu z velkých funkcí systému iOS, v Nastavení tedy najdete její vlastní záložku. Tomu, jak samotnou funkci aktivovat, jsme se pak věnovali v předchozím článku. K nastavení klidového času tedy postupujte dle následujícího návodu. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Čas u obrazovky. 
  • Zvolte volbu Klidový čas. 
  • Přepínačem zapněte Klidový čas. 

Nyní si můžete zvolit Každý den, nebo si lze přizpůsobit jednotlivé dny, ve kterých chcete mít klidový čas aktivovaný. V takovém případě si jde rozkliknout každý den v týdnu a přesně mu definovat časový úsek, ve kterém nechcete být „obtěžováni“. I když se typicky jedná o večerní a noční hodiny, úsek lze zvolit zcela libovolný. Zvolíte-li Každý den, najdete níže počáteční a koncový čas shodný pro všechny dny v týdnu. Než se Klidový čas ve vašem zařízení aktivuje, tak 5 minut před tímto časem obdržíte upozornění. Bohužel nejde nastavit více časů, kdy byste mohli mít v jednom dni více časových úseků klidu. Pokud však chcete omezit přijímání informací ještě více, můžete tak činit v limitech pro aplikace, omezení komunikace nebo tom, co máte v nabídce Čas u obrazovky povoleno. Těmto náležitostem se budeme věnovat samostatně v dalších článcích.

.