Zavřít reklamu

Jestliže se řadíte mezi opravdové jablíčkáře, tak vám zajisté před několika měsíci neunikla letošní první jablečná konference WWDC21. Na této vývojářské konferenci Apple každoročně představuje nové majoritní verze všech svých operačních systémů a letos tomu nebylo jinak. Jen pro připomenutí jablečná společnost přišla s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Od představení byly všechny tyto systémy k dispozici v rámci beta verzí, a to pro testery a vývojáře. Veřejného vydání těchto nových systémů, vyjma macOS 12 Monterey, jsme se pak dočkali před pár týdny. Uživatelé počítačů od Applu si každopádně ještě budou muset počkat.

Jak na iPhone v Soustředění nastavit povolená volání a opakované hovory

Mezi jednu z největších novinek v rámci iOS 15 patří bezesporu Soustředění. Jedná se svým způsobem o původní režim Nerušit na steroidech. V rámci Soustředění si můžete vytvořit hned několik různých režimů, které si následně můžete upravit podle svého gusta. V těchto režimech si přesně určíte, kdo se vám bude moci dovolat, a která aplikace vám bude schopna zasílat oznámení. Nechybí ani další volby, v rámci kterých si můžete nastavit chování plochy či třeba uzamčené obrazovky. Z původního režimu Nerušit si každopádně Soustředění převzalo možnosti pro nastavení povolených volání od vybraných kontaktů a opakovaných hovorů. Nastavit, respektive zapnout, můžete tyto funkce následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte o kousek níže, kde rozklikněte kolonku Soustředění.
  • Následně si vyberte konkrétní režim Soustředění, se kterým chcete pracovat, a klepněte na něj.
  • Po rozkliknutí režimu klepněte v kategorii Povolená oznámení na sekci Lidé.
  • Zde pak ve spodní části obrazovky v kategorii Povolit také otevřete řádek Volající.
  • Nakonec stačí povolená volání nastavit a opakované hovory povolit.

V rámci povolených volání si můžete jednoduše nastavit určitou skupinu lidí, která se vám bude moci dovolat i v případě, že budete mít aktivní režim Soustředění. Konkrétně je možné si vybrat ze čtyř možností, kterými jsou Všichni, Nikdo, Oblíbené kontakty a Všechny kontakty. I po nastavené povolených volání si samozřejmě můžete ručně a individuálně vybrat kontakty, které se vám (ne)budou moci dovolat. Co se pak týče opakovaných hovorů, tak se jedná o funkci, která zajistí, že u druhého volání od stejného volajícího během tří minut nedojde k vypnutí zvuku. Pokud se vám tedy někdo bude snažit urgentně dovolat, tak je pravděpodobné, že to bude zkoušet několikrát po sobě. Právě díky této funkce si můžete být jistí, že v případě potřeby dojde k „přebití“ aktivního režimu Soustředění a dotyčný se vám napodruhé dovolá.

.