Zavřít reklamu

Každému opravdovému jablíčkáři neutekla před několika měsíci nazpátek vývojářská konference WWDC21, na které Apple letos představil nové verze operačních systémů. Na konferenci WWDC představuje kalifornský gigant své nové operační systémy tradičně každý rok a letos jsme se přesněji dočkali iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou prozatím k dispozici pouze v beta verzích, již zanedlouho však Apple sdělí datum vydání verzí pro širokou veřejnost. Na našem magazínu se všem zmíněným systémům věnujeme již od vydání jejich první beta verze. Každý den pro vás připravujeme návody, ve kterých se díváme na zoubek novým funkcím a vylepšením. V rámci tohoto návodu se podíváme na další funkci z iOS 15.

iOS 15: Jak v Soustředění nastavit povolená volání a opakované hovory

Mezi jednu z nejlepších nových funkcí patří podle mého názoru režim Soustředění. Ten lze jednoduše definovat jakožto původní režim Nerušit na steroidech. Nově si totiž můžete vytvořit hned několik individuálních režimů a každý z nich si přizpůsobit přesně podle svého gusta. Nastavit si v jednotlivých režimech můžete například to, které kontakty se vám budou schopné dovolat, popřípadě které aplikace vám budou moci odeslat oznámení. Součástí předvoleb však zůstaly také některé funkce právě z předchozího režimu Nerušit. Konkrétně se jedná o povolená volání či opakované hovory a nastavit je můžete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde otevřete sekci Soustředění.
  • Následně si na další obrazovce vyberte konkrétní režim, se kterým chcete pracovat.
  • Poté v kategorii Povolená oznámení rozklikněte sekci Lidé.
  • Zde pak ve spodní části obrazovky v kategorii Povolit také otevřete řádek Volající.
  • Nakonec už si jen stačí povolená volání a opakované hovory nastavit.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze na iPhonu s iOS 15 nastavit povolená volání a opakované hovory. V povolených voláních si můžete nastavit určitou skupinu lidí, která se vám bude moci dovolat i skrze aktivní režim nerušit. Zvolit si můžete buď Všichni, Nikdo, Oblíbené kontakty nebo Všechny kontakty. I nadále je pak samozřejmě možné povolené kontakty nastavit individuálně. Jestliže pak aktivujete opakované hovory, tak u druhého volání od stejného volajícího během tří minut nedojde k vypnutí zvuku. Bude-li to tedy urgentní a dotyčný člověk vám zavolá třikrát po sobě, tak režim Soustředění hovor neztiší a vy jej klasicky uslyšíte. Dobrou zprávou je, že veškerá nastavení Soustředění se v nových systémech synchronizují napříč všemi vašimi zařízeními. Vše, co provedete na iPhonu, se automaticky nastaví i na vašem iPadu, Macu či Apple Watch… a tak stejně to funguje i naopak.

.