Zavřít reklamu

Nedílnou součástí jablečných operačních systémů je také funkce Živý text, potažmo Live Text. Konkrétně tuto vychytávku přidal Apple v minulém roce a každý den zjednodušuje fungování mnohým uživatelům, a to i přesto, že oficiálně nepodporuje češtinu. Živý text dokáže rozpoznat veškerý text, který se nachází na obrázku či fotce, a převést ho do podoby, ve které s ním můžete pracovat, tedy jej například kopírovat, vyhledávat mnoho dalšího. V nejnovějších operačních systémech kalifornský gigant samozřejmě Živý text ještě vylepšil a v tomto článku se na jedno z těchto vylepšení podíváme.

Jak na iPhone v Živém textu převádět jednotky a měny

Zatímco ve starších verzích iOS a dalších systémů bylo možné rozpoznaný text v rámci rozhraní Živého textu prakticky jen zkopírovat či vyhledat, tak v novém iOS 16 se tohle mění. Přichází totiž například možnost pro provedení jednoduchého převodu jednotek a měn, které funkce v rámci textu rozpoznala. Díky tomu tak lze převést třeba imperiální jednotky na metrické, a také cizí měnu na české koruny. Tuto vychytávku je možné využít v nativní aplikaci Fotky, pojďme se podívat, jak na to:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Fotky.
  • Následně si najděte a rozklikněte obrázek (či video), ve kterém chcete měny či jednotky převádět.
  • Jakmile tak učiníte, tak vpravo dole stiskněte ikonu funkce Živý text.
  • Následně se ocitnete v rozhraní funkce, kde klepněte vlevo dole na tlačítko převodu.
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém už se na převod můžete podívat.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci rozhraní Živého textu převádět jednotky a měny. Díky tomu tak není nutné hodnoty zbytečně složitě psát do Spotlightu či Googlu. Je důležité zmínit, že lze tuto vychytávku skutečně využít jen v nativní aplikaci Fotky, jinde nikoliv. V případě, že v zobrazeném menu na převedenou jednotku či měnu klepnete, tak dojde k automatickému zkopírování, takže následně můžete údaje kamkoliv vložit.

.