Zavřít reklamu

I přesto, že je koronavirová pandemie na našem území v poslední době spíše na ústupu, tak to rozhodně neznamená, že bychom se nutně všichni měli brzy vrátit do kanceláří. Během pandemie se totiž ukázalo, že fenomén s názvem home-office funguje opravdu dobře a dá se tak předpokládat, že na něj vsadí více zaměstnavatelů. K dorozumívání pak můžeme využívat speciální aplikace, například přímo FaceTime od Applu. Ten dokonce v rámci iOS nabízí mnoho různých funkcí navíc, které se mohou k přirozeným video-konferencím hodit. Mezi jednu z nich patří možnost pro aktivaci navazování přímého očního kontaktu.

Jak na iPhone ve FaceTime aktivovat navazování přímého očního kontaktu

Když zrovna s někým vedete video-hovor, tak se nikdy nedíváte přímo do přední kamery vašeho zařízení. Osobu, se kterou mluvíte, zkrátka a jednoduše potřebujete vidět, a tak ji sledujete na monitoru. Druhá osoba tak může vidět, že se jí nedíváte do očí, což působí nepřirozeně. Jedná se samozřejmě o věc, se kterou se musí počítat, a se kterou reálně nic moc nezmůžeme. Apple však přišel s funkcí, která dokáže vaše oči v reálném čase upravit tak, aby to vypadalo, že se díváte přímo do kamery, tedy do očí druhé strany. Tuto funkci lze aktivovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže.
  • Zde lokalizujte kolonku FaceTime, na kterou klepněte.
  • Poté sjeďte opět o kus níže, a to k sekci Oční kontakt.
  • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače funkci Oční kontakt aktivovali.

Jakmile výše uvedenou funkci aktivujete, tak při FaceTime hovorech budou automaticky upravovány vaše oči tak, aby to pro druhou stranu vypadalo přirozeně. Je každopádně nutné podotknout, že navazování přímého očního kontaktu je k dispozici jen v iOS 14 a novějším, zároveň musíte mít iPhone XS a novější. Pokud tedy máte z nějakého důvodu starší verzi iOS, tak se buď budete muset bez funkce obejít, anebo budete muset aktualizovat – lepší možnost je samozřejmě ta druhá. V rámci Nastavení -> FaceTime si můžete nastavit několik dalších funkcí, které s touto aplikací a službou souvisí.

.