Zavřít reklamu

Je to již nějakou dobu nazpátek, co Apple přišel s velkým vylepšením aplikace FaceTime pro iPhone a iPad. Od té doby můžeme vést skupinové hovory až o 32 účastnících, anebo při hovorech zachytávat fotografie, potažmo Live Photos. Díky těmto fotografiím si můžete jednoduše připomenout nějaký úsek ze samotného hovoru, což se může v určitých situacích hodit – například pokud komunikujete s kamarády, anebo s rodinou. V ostatních případech by však možnost pro pořízení Live Photos během hovoru některým uživatelům mohla vadit. I na tyto uživatele naštěstí inženýři z Applu mysleli.

Jak na iPhone zakázat pořizování fotek při FaceTime hovorech

Pokud byste na vašem iPhonu chtěli pořizování Live Photos při hovorech FaceTime zakázat, tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se v rámci iOS přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže.
  • Zde lokalizujte a klepněte na kolonku FaceTime.
  • Na další obrazovce se pak přesuňte úplně dolů.
  • Poté už jen stačí, abyste u FaceTime Live Photos pomocí přepínače tuto funkci deaktivovali.

Díky výše uvedeného postupu už si můžete být jistí tím, že při skupinových hovorech nebude možnost pořizovat fotografie Live Photos. Kromě toho si v Nastavení -> FaceTime můžete například (de)aktivovat funkci Oční kontakt. Tato funkce při video hovorech automaticky upravuje oči účastníků tak, aby vypadaly přirozeně, tedy aby se dívaly přímo na vás. Při video hovorech se totiž vždy díváme na samotný displej zařízení a nikoliv přímo do předního fotoaparátu. Jestliže vám přijde, že je tato funkce nepřirozená, a že ve vašem případě nevypadá dobře, tak ji rozhodně deaktivujte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více