Zavřít reklamu

S příchodem novějších iPhonů a operačního systému iOS jsme se dočkali kompletně přepracované aplikace Fotoaparát. Pravdou ale je, že tato přepracovaná aplikace s vícero funkcemi je k dispozici pouze na iPhone XS a novější. Pokud tedy máte starší jablečný telefon, tak si nové možnosti neužijete. Mezi jednu z těchto funkcí, kterou najdete jen v přepracované verzi Fotoaparátu, patří možnost pro jednoduchou změnu rozlišení a FPS natáčeného videa – stačí klepnout do pravého horního rohu. Dobrou zprávou však je, že Apple tuto funkci nakonec přidal i na starší zařízení. Ve výchozím nastavení je ale deaktivovaná.

Jak na iPhone ve Fotoaparátu aktivovat možnost pro nastavení formátu videa

Pokud byste si v rámci iOS chtěli aktivovat funkci, pomocí které si přímo ve Fotoaparátu můžete i na starších zařízeních jednoduše přepnout rozlišení a FPS, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se v rámci iOS přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku Fotoaparát.
  • Na další obrazovce, která se objeví, nyní v horní části klepněte na Záznam videa.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače níže aktivovali možnost Nastavení formátu videa.

Výše uvedeným postupem lze aktivovat funkci pro nastavení formátu a FPS videa přímo v rámci Fotoaparátu. Pro provedení změny tedy stačí, abyste se ve Fotoaparátu přesunuli do sekce Video, a poté v pravém horním rohu klepnuli na formát či FPS, čímž dojde ke změně. Nemusíte tak zbytečně chodit do Nastavení, což může být velmi zdlouhavé. Ne ve všech případech je totiž vhodné točit na nejvyšší (či naopak nejnižší) rozlišení. Funkci lze aktivovat i na hodně starých iPhonech – v redakci jsme testovali na iPhonu SE 1. generace.

.