Zavřít reklamu

Apple každý rok představuje nové majoritní verze svých operačních systémů na vývojářských konferencích WWDC, které se konají tradičně v létě. Letos tomu nebylo jinak a na WWDC21 jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou od svého představení k dispozici k předběžnému přístupu v podobě beta verzí, které jsou určené pro všechny vývojáře a testery. Jestliže ale sledujete dění ve světě Applu, tak vám zajisté před pár týdny neuniklo vydání veřejných verzí zmíněných systémů. Součástí všech nových systémů je nespočet vylepšení a funkcí, které rozhodně stojí za to. Na našem magazínu se jim neustále věnujeme a tento článek nebude výjimkou – podíváme se na další možnost z iOS 15.

Jak na iPhone vyhledávat fotografie přes Spotlight

Pokud patříte mezi jedince. kteří vlastní také Mac či MacBook, tak mi jistě dáte zapravdu když řeknu, že využíváte Spotlight. Jedná se svým způsobem o jakýsi Google, který je určený (nejen) pro vyhledávání dat v rámci vašeho jablečného počítače. Pokud bych vám však řekl, že se Spotlight nachází i na iPhonu, potažmo v rámci iOS, tak někteří z vás možná budou nevěřícně kývat hlavou. Spotlight lze však doopravdy v iOS použít a pravdou je, že se jedná o skvělého pomocníka, díky kterého jste schopni najít jakákoliv data, aplikace či informace snadno a rychle. V rámci iOS 15 jsme se dočkali dalšího vylepšení Spotlightu – konkrétně jsme díky něj schopni vyhledávat fotografie, a to následovně:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste Spotlight na vašem iPhonu vyvolali.
  • Toho docílíte tak, že na domovské stránce s aplikacemi přejedete prstem kdekoliv shora dolů.
  • Následně se zobrazí rozhraní Spotlightu a ocitnete se v textovém poli pro vyhledávání.
  • Do tohoto pole pak stačí vepsat fotky a za tento výraz pak to, co hledáte.
  • Pokud tedy chcete vyhledat fotky veškerých aut, tak do vyhledávání vepište fotky auto.

Pomocí výše uvedeného postupu lze tedy na vašem iPhonu pomocí Spotlightu vyhledat fotografie. Pravdou ale je, že Spotlight je o mnoho chytřejší. Kromě předmětů jako takových můžete například vyhledávat i fotografie s vybranými osobami – stačí, abyste za výraz fotky napsali právě jméno osoby, kterou hledáte. Do vyhledávacího pole ve Spotlightu můžete vepsat hledaný termín i bez slova fotky, každopádně je nutné počítat s tím, že se vám mohou zobrazit také výsledky z webu a další. Pokud byste nechtěli, aby se fotky zobrazovaly ve Spotlightu, tak tuto funkci můžete deaktivovat v Nastavení -> Siri a hledání -> Fotky, kde si možnosti přizpůsobte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více