Zavřít reklamu

V rámci nových operačních systémů je k dispozici opravdu nespočet nových funkcí, které rozhodně stojí za to. Potvrzuje to i fakt, že se jim můžeme věnovat i několik dlouhých týdnů po vydání nových systémů. Kromě toho, že jsou k dispozici nové funkce v systému, tak jich mnoho najdete také v nativních aplikacích. Mezi největší novinku patří zajisté režimy Soustředění, kromě nich je ale mnoho nových funkcí k dispozici například ve FaceTime, Safari či třeba Připomínkách. A právě poslední zmíněné aplikaci se budeme věnovat v rámci tohoto článku – konkrétně se podíváme, jak zde vytvořit chytrý seznam.

Jak na Macu v Připomínkách vytvořit chytrý seznam

Pokud patříte mezi uživatele sociálních sítí, tak už jste si dost možná všimli tzv. značek, potažmo tagů. Ty můžete jednoduše rozpoznat podle křížku #. Jednotlivé značky můžete najít u jakýchkoliv příspěvků a jejich úkol je jediný – sjednotit všechny ostatní příspěvky, které mají stejnou značku. Apple se tyto značky rozhodl nově integrovat také do Připomínek, kde je můžete využít pro jednoduchou organizaci. Kromě toho si můžete vytvořit také chytré seznamy, ve kterých můžete sdružovat připomínky s vybranými značkami. Takový chytrý seznam vytvoříte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na Macu přesunuli do nativní aplikace Připomínky.
  • Jakmile tak učiníte, tak v levém dolním rohu klepněte na tlačítko Přidat seznam.
  • Ihned poté se zobrazí nové okno s několika parametry pro nastavení.
  • Nyní je nutné, abyste si vybrali název, barvu a ikonu vašeho seznamu.
  • Poté o kus níže jednoduše zaškrtněte možnost vedle možnosti Převést na chytrý seznam.
  • Následně stačí, abyste si níže vybrali kritéria připomínek, které se budou zobrazovat pospolu.
  • Jakmile kritéria vyberete, tak potvrďte vytvoření seznamu klepnutím na OK.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné v nativní aplikaci Připomínky vytvořit nový chytrý seznam. Pokud byste v tomto chytrém seznamu chtěli zobrazit připomínky opatřené vybranými značkami, tak si v kritériích vyberte Značky, a poté do textového pole vedle jednotlivé značky vepište. Po vytvoření se v seznamu objeví ty připomínky, které jsou vybranými značkami opatřené. Mezi další kritéria, ze kterých můžete vybírat, patří datum, čas, priorita, označení či místo. Značku můžete do připomínky přidat jednoduše tak, že se přesunete do jejího názvu, a poté napíšete křížek, tedy #, za který vložíte konkrétní výraz. Výsledná značka může mít podobu například #recepty, #prace, #auto a další.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více