Zavřít reklamu

Kontakty využívá většina z nás každý den. Právě díky nim se nám u příchozích hovorů či zpráv zobrazí jméno konkrétního jedince, který se s námi snaží komunikovat. Aplikace Kontakty však již dávno neslouží jen k zapisování jmen a telefonních čísel, ale také k zaznamenávání e-mailů, adres, firem a dalších informací. Dlouhou dobu zůstala aplikace Kontakty neměnná, což byla rozhodně škoda, jelikož uživatelé nemohli využívat žádné funkce navíc. V novém iOS 16 však došlo k výrazným vylepšením této aplikace, kterým se na našem magazínu společně věnujeme.

Jak na iPhone nastavit kontakt jako vlastní vizitku

Součástí aplikace Kontakty je přímo v horní části také vaše vizitka. Tu je velmi důležité udržovat a pravidelně aktualizovat, pokud dojde k nějakým změnám. Právě z ní se totiž čerpají veškeré informace a data při vyplňování formulářů, například těch objednávkových v internetových obchodech, ale také kdekoliv jinde. Pokud vizitku nastavenou nemáte, ale máte sami sebe uložený jako kontakt, který byste chtěli jako vizitku nastavit, tak nově v iOS 16 můžete. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Následně si najděte v seznamu kontaktů ten kontakt, který chcete nastavit jako vlastní viziku.
  • Poté na tomto kontaktu podržte prst, až se vám zobrazí menu s možnostmi.
  • V rámci tohoto menu už pak jenom stačí klepnout na Nastavit jako moji vizitku.
  • Nakonec akci potvrďte klepnutím na Nastavit jako moji vizitku v dialogovém okně.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu nastavit vytvořený kontakt jako vaší vizitku. Jakmile nastavení vizitky potvrdíte, tak se automaticky aplikuje. V případě, že byste ji chtěli později spravovat, tak stačí, abyste na ni nahoře v Kontaktech klepnuli. Jak už jsem zmínil, rozhodně byste měli vizitku udržovat, a pokud dojde k nějaké změně ve vašich údajích, tak byste je měli hned pozměnit. Díky vizitky totiž lze o mnoho rychleji vyplňovat veškerá pole ve formulářích.

.