Zavřít reklamu

Představení nových operačních systémů od Applu jsme se dočkali již před několika dlouhými měsíci, konkrétně na vývojářské konferenci WWDC21. Zde jsme se dočkali iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy byly ihned po skončení prezentace k dispozici v rámci beta verzí, prvně pro vývojáře a následně i pro testery. V současné chvíli už jsou ale zmíněné systémy, vyjma macOS 12 Monterey, k dispozici pro širokou veřejnost. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením, které v nových systémech přišly. V tomto článku se společně podíváme na další funkce z iOS 15.

Jak na iPhone využívat funkci Skrýt můj e-mail

To, že Apple představil nové verze svých operačních systémů, ví prakticky všichni. Kromě systémů jako takových ale jablečná společnost přišla také v „novou“ službou iCloud+, která nabízí několik bezpečnostních funkcí. Konkrétně se jedná o Private Relay, tedy Soukromý přenos, který dokáže skrýt vaši IP adresu a internetovou identitu jako takovou, společně s funkcí Skrýt můj e-mail. Tuto druhou funkci nabízí Apple již delší dobu, avšak doposud pouze pro použití v aplikacích, ke kterým se přihlašujete pomocí Apple ID. V iOS 15 si díky Skrýt můj e-mail můžete vytvořit speciální schránku, která skryje vaši reálnou e-mailovou adresu, a to takto:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na váš profil.
  • Následně lokalizujte a rozklikněte řádek s názvem iCloud.
  • Poté o kus níže najděte a klepněte na možnost Skrýt můj e-mail.
  • Zde pak v horní části obrazovky zvolte možnost + Vytvořit novou adresu.
  • Následně se zobrazí rozhraní se speciálním e-mailem, který slouží k zamaskování.
  • Pokud vám z nějakého důvodu znění této schránky nevyhovuje, tak klepněte na Použít jinou adresu.
  • Poté si vytvořte štítek k adrese pro rozeznání a případně vytvořte i poznámku.
  • Nakonec klepněte vpravo nahoře na Dále, a poté na Hotovo.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu lze tedy v rámci Skrýt můj e-mail vytvořit speciální adresu, kterou můžete zamaskovat tu vaší oficiální. Tuto e-mailovou adresu můžete uvést kdekoliv na internetu tam, kde nechcete vkládat svoji reálnou adresu. Cokoliv pak přijde na tuto maskovací e-mailovou adresu, tak se automaticky přepošle na vaši reálnou adresu. Díky tomu nikomu na internetu nemusíte poskytovat svou reálnou e-mailovou adresu a zůstanete tak chráněni. V sekci Skrýt můj e-mail lze samozřejmě využívané adresy spravovat, popřípadě je odstranit apod.

.