Zavřít reklamu

Při používání iPhonu může docházet k provádění různých analýz, jejichž data se následně sdílí s Applem a vývojáři aplikací. Tyto analýzy se provádí kompletně na pozadí a jablečná společnost, společně s vývojáři, může jejich data využít ke zlepšení svých služeb a aplikací. Konkrétně si možnost sdílení dat analýz můžete nastavit při prvotním nastavení vašeho iPhonu, kde se vás systém na tuto možnost zeptá. Sdílení dat analýz je zcela dobrovolné, takže s ním souhlasit nemusíte a popřípadě svou volbu můžete později změnit.

Jak na iPhone zakázat sdílení analýz a dat s Applem a vývojáři

Někteří uživatelé mohou mít problém se sdílením dat analýz, nejčastěji kvůli soukromí – přece jenom se opravdu sdílejí určitá data o vašem zařízení. Kromě toho ale může docházet k tomu, že sbírání dat negativně ovlivní výkon a výdrž vašeho zařízení, což je opět jedna z nepříjemných věcí. Pokud tedy Applu a vývojářům aplikací dále nechcete odesílat žádná data analýz, tak můžete provést deaktivaci. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte sekci Soukromí.
  • Následně na další obrazovce sjeďte úplně dolů a otevřete Analýza a vylepšování.
  • Tímto se ocitnete v rozhraní, kde už je možné sdílení analýz a dat zakázat.

Výše uvedeným způsobem se tedy dostanete do rozhraní, ve kterém můžete jednoduše zakázat, anebo povolit sdílení analýz a dat s Applem a vývojáři. Nachází se zde hned několik možností, hlavní je každopádně Sdílet analýzu iPhonu a hodinek. Pokud máte tuto možnost aktivní, tak se Applu a vývojářům každý den odesílají různá data. Můžete si je prohlédnout po otevření sekce Data analýzy. Níže pak ještě můžete deaktivovat sdílení dat s vývojáři aplikací, dále odesílání dat Applu za účelem vylepšování Siri a diktování, iCloudu, Zdraví a Aktivity, zdravotních záznamů, aplikace Mytí rukou a režimu vozíku. Rozhodně si tedy tyto možnosti projděte a podle potřeby proveďte (de)aktivaci jednotlivých možností.

.