Zavřít reklamu

Osobní hotspot je naprosto skvělou funkcí, díky které můžete „vzduchem“ pomocí Wi-Fi sdílet internet ostatním zařízením, pokud tedy samozřejmě máte v tarifu zahrnuta mobilní data. Na iPhonu lze osobní hotspot aktivovat velmi jednoduše – stačí přejít do Nastavení, kde rozklikněte kolonku Osobní hotspot, a poté tuto funkci jednoduše aktivujte. To, že je na vašem iPhonu aktivní hotspot, a že je k němu nějaké zařízení připojeno, zjistíte jednoduše tak, že se v levém horním rohu obrazovky (horní lišta na starších zařízeních), kde se nachází čas, pozadí zbarví do modra. Bohužel ale nelze jednoduše zjistit, kdo konkrétně je k vašemu hotspotu připojen.

I přesto, že má většina uživatelů ke svému hotspotu nastaveno heslo, tak co si budeme nalhávat – ne každý z nás má u hotspotu nastaveno bůhvíjak silné heslo a často má podobu“ 12345″. Pro ostatní lidi, kteří se nachází kolem vás, tak může být prolomení hesla od hotspotu velmi jednoduché. Zároveň se jednoduše hodí mít přehled o tom, kdo je k vašemu hotspotu připojen, aby nedošlo k rychlému vyčerpání vašich drahocenných mobilních dat. Přesně kvůli těmto a mnoha dalším situacím vznikla aplikace Network Analyzer. Pomocí ní si můžete nechat zobrazit seznam zařízení, která jsou k vašemu hotspotu, anebo třeba k domácí Wi-Fi, připojena. Tato aplikace je k dispozici naprosto zdarma a její použití je velmi jednoduché.

Jak na iPhone zjistit, kdo je připojen k vašemu hotspotu či domácí Wi-Fi

Pokud chcete zjistit, kdo je připojen k vašemu hotspotu či domácí Wi-Fi, tak postupujte následovně:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste měli aktivní hotspot, anebo abyste byli připojeni k určité Wi-Fi.
  • Poté je nutné, abyste aplikaci Network Analyzer zapnuli.
  • Nyní se ve spodním menu přesuňte do sekce LAN.
  • Jakmile se zde ocitnete, tak stačí, abyste vpravo nahoře klepnuli na tlačítko Scan.
  • Poté proběhne skenování sítě, které může trvat hned několik desítek sekund.
  • Jakmile se skenování dokončí, tak se vám zobrazí seznam všech zařízení, společně s jejich IP adresami, která jsou připojena k vašemu hotspotu či Wi-Fi.

Asi se nyní ptáte, jestli existuje v tomto případě nějaká možnost, díky které byste mohli vynutit odpojení těchto zařízení. Bohužel neexistuje a jedinou možností je provést změnu hesla. Změna hesla hotspotu provedete v Nastavení -> Osobní hotspot -> Heslo Wi-Fi, v případě domácí Wi-Fi můžete provést reset hesla v rozhraní routeru, který Wi-Fi vysílá.

Co si budeme nalhávat, Osobní hotspot je v rámci iOS lehce nedodělaný a oproti konkurenčnímu rozhraní této služby vcelku ztrácí. Zatímco na některých Android zařízeních si můžete jednoduše přímo v nastavení zobrazit, kdo je k hotspotu připojen, a dokonce můžete i provést odpojení zařízení od vaší sítě, tak v iOS nemáme ani jednu z těchto možností a existující připojení nám dokazuje pouze modře zbarvené pozadí v horní části obrazovky. Bohužel to vypadá, že se v rámci iOS 14 vylepšení hotspotu nedočkáme. Doufejme tedy, že se Apple uráčí změny a nové funkce související s hotspotem přinést v iOS 15 anebo v jedné z dřívějších aktualizací.

.