Zavřít reklamu

Součástí prakticky všech jablečných operačních systémů je nativní aplikace Poznámky, do které si můžete, jak už název napovídá, zapisovat libovolné poznámky. Tato aplikace je mezi jablíčkáři velmi oblíbená, jelikož nabízí jak naprosto základní funkce, tak i ty pokročilé, díky čemuž odpadá nutnost využití poznámkové aplikace třetí strany. Kromě toho se navíc Apple neustále snaží Poznámky vylepšovat, čehož jsme se stali svědky také v novém operačním systému iOS 16. Jedna z novinek se týká změny dosavadního způsobu zamykání vybraných poznámek.

Jak na iPhone změnit způsob zamknutí poznámek

Pokud jste si v Poznámkách chtěli zamknout nějakou poznámku, tak bylo doposud nutné, abyste si nastavili speciální heslo jen pro tuto aplikaci, samozřejmě s možností využití Touch ID či Face ID pro autorizaci. Tohle řešení však nebylo vůbec ideální, jelikož většina uživatelů po nějaké době tohle heslo speciálně pro Poznámky zapomněla. Možnost obnovení neexistovala, takže bylo nutné heslo resetovat a původní zamknuté poznámky smazat. To se však konečně mění v iOS 16, kde si můžete nastavit, aby se poznámky uzamykaly kódovým zámkem k iPhonu, bez nutnosti vytváření zvláštního hesla. Pokud byste chtěli způsob zamknutí poznámek změnit, stačí postupovat takto:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte Poznámky.
  • Zde pak opět níže lokalizujte a otevřete sekci Heslo.
  • Poté na další obrazovce následně vyberte účet, ke kterému chcete způsob zamknutí změnit.
  • Nakonec už si jen stačí způsob zamknutí označením zvolit.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné změnit způsob zamknutí poznámek. Zvolit můžete buď tedy Použít kód k zařízení, čímž se poznámky uzamknou pomocí kódového zámku k iPhonu, anebo můžete vybrat Použít vlastní heslo, což je původní způsob zamknutí zvláštním heslem. Níže pak samozřejmě můžete i nadále (de)aktivovat možnost autorizace pomocí Touch ID nebo Face ID. Je důležité zmínit, že po prvním zamknutí poznámky v iOS 16 se vám zobrazí průvodce s dotazem, který ze zmíněných způsobů chcete využít. Pokud jste tedy zvolili možnost špatnou, anebo jste změnili názor, tak nyní už víte, jak můžete způsob zamknutí změnit.

.