Zavřít reklamu

Pokud na vašem iPhonu často točíte videa, tak jste se možná někdy octli v situaci, kdy jste je museli alespoň jednoduše upravit. Video můžete snadno zkrátit přímo v aplikaci Fotky, avšak pokud byste jej chtěli oříznout, například do jiného poměru stran, musíte využít specifickou aplikaci. V tomto článku si dvě takové představíme a zároveň se podíváme na to, jakým způsobem v nich můžete jednoduše ořezávat videa podle potřeb.

Ořezání videí pomocí iMovie

K ořezání videa můžete bez problému využít aplikaci iMovie od Applu, která je na App Storu k dispozici zdarma. Bohužel, oříznutí videa je v iMovie o něco složitější, jelikož musíte využít gesta. Nejde nastavit oříznutí na přesný poměr stran. Pokud vám to však nevadí a potřebujete video rychle oříznout, tak samozřejmě lze iMovie využít.

[appbox appstore 377298193]

Postup krok po kroku

Na vašem iOS zařízení, tzn. na iPhonu anebo na iPadu, otevřete aplikaci iMovie. Zde poté vytvořte nový projekt a zvolte možnost Film. Poté si do aplikace importujte video, které chcete oříznout – vyberte si jej v seznamu, a poté v dolní části obrazovky klikněte na Vytvořit film. Po načtení klikněte do spodní části, kde se nachází časová osa videa, abyste video označili. Že je video označené poznáte pomocí toho, že se kolem něj udělá oranžový obdélník. Poté v pravé horní části displeje klikněte na ikonu lupy. Tím aktivujete mód pro ořezání videa. Pomocí gesta pinch-to-zoom si tedy video přibližte, jak požadujete. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, tak klikněte v levém horním rohu na Hotovo. Video se poté zpracuje, a poté se zobrazí jeho náhled. Pokud ho chcete uložit, tak klikněte v dolní části displeje na ikonu sdílení a z možností vyberte Uložit video. Na konec si ještě zvolte velikost (kvalitu) exportu. Poté už vaše exportované video najdete v aplikaci Fotky.

Ořezání videí pomocí Video Crop

Pokud si chcete video oříznout přesně a nechcete k tomu využívat gesta, tak můžete využít jiných aplikací. Jedna z těch lepších je například Video Crop – Crop and Resize Videos. Aplikaci můžete opět zdarma stáhnout v App Storu. Pro ořezání videa můžete jednoduše využít několika přednastavených možností. Máte tak jistotu, že video bude ořezáno naprosto přesně podle vašich představ.

[appbox appstore 1155649867]

Postup krok po kroku

Po stažení aplikace ji otevřete. Poté klikněte na oranžovou ikonku ořezání ve spodní části displeje. Nyní si jednoduše vyberte video, které chcete oříznout. Video se poté zobrazí náhledu a pro potvrzení importu klikněte v pravém horním rohu na ikonu fajfky. Nyní už si můžete jednoduše pomocí přednastavení ve spodní části obrazovky zvolit poměr stran pro ořezání. Taktéž samozřejmě můžete využít ořezání pomocí toho, že chytnete body v rozích videa a zvolíte si, jak jej chcete oříznout. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, tak klikněte v pravém horním rohu na ikonu pro uložení videa. Poté vyčkejte, dokud se video nezpracuje, a poté klikněte na ikonu diskety s názvem Save. Tím se vaše video uloží do aplikace Fotky.

Pokud jste tedy někdy chtěli na iPhonu či iPadu oříznout video, tak s pomocí těchto dvou (a samozřejmě i dalších) jednoduše můžete. Pokud nechcete stahovat zbytečně další aplikaci a již vlastníte iMovie, tak video můžete oříznout zde. V opačném případě vám mohu doporučit aplikaci Video Crop, která se stará o jednoduché a hlavně přesné oříznutí videa podle vašich představ.

oriznuti videa

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.