Zavřít reklamu

Operační systém iOS 17, jehož betaverzi v současné chvíli používá již spousta uživatelů, přinesl spoustu zajímavých novinek. Jednou z nich je i takzvaný Klidový režim (StandBy režim), který zcela mění způsob, jakým můžete váš iPhone využívat ve chvíli, kdy je připojený k nabíječce.

Pokud jste u starších verzí operačního systému iOS připojili iPhone k nabíječce, přivítala vás obyčejná zamčená obrazovky. S příchodem operačního systému iOS 17 se ale tato skutečnost změnila, a to právě díky funkci Klidový režim. Díky chytrým sadám widgetů si můžete na zamčeném a nabíjeném iPhonu prohlédnout informace o čase, vašich plánech na další den, nebo si třeba prohlédnout vaše oblíbené fotografie. Funkce je k dispozici pro všechny modely iPhonů, které jsou kompatibilní s operačním systémem iOS 17 – její využívání tedy není podmíněné Always On displejem. U modelů bez tohoto typu displeje nicméně budete muset pro zobrazení režimu klepnout na displej iPhonu.

Jak používat Klidový režim na iPhonu

Klidový režim by měl být na vašem iPhonu automaticky k dispozici poté, co si nainstalujete betaverzi operačního systému iOS 17. Pokud tomu tak není, spusťte na iPhonu Nastavení a zamiřte do sekce Klidový režim. Zde aktivujte položku Klidový režim. Pokud máte iPhone s Always On displejem, aktivujte i příslušnou položku. V sekci Displej můžete aktivovat Noční režim – při jeho aktivaci se bude Klidový režim na displeji vašeho iPhonu zobrazovat červeně. V sekci Oznámení můžete zvolit, zda se na displeji vašeho iPhonu budou v rámci aktivovaného Klidového režimu zobrazovat také notifikace.

Přizpůsobení Klidového režimu v iOS 17

Apple pro každý z klidových režimů, které jsou v iOS 17 k dispozici, poskytl i několik dalších možností. Například na obrazovce Widgety se ve skutečnosti zobrazují dvě různé sady zásobníků widgetů, které umožňují procházet jednotlivé widgety. Pokud chcete přidat nebo odebrat různé widgety ze sady, můžete některou z nich dlouze stisknout. Pokud si chcete přizpůsobit Klidový režim, musíte jej nejprve aktivovat. Připojte iPhone k nabíječce a zamkněte jej. Telefon by měl být ve vzpřímené, horizontální poloze. Vyčkejte několik okamžiků, než se aktivuje Klidový režim. Přejetím prstem doleva nebo doprava lze přepínat mezi Widgety, Fotkami a Hodinami. Pokud chcete, aby se z iPhonu v režimu StandBy stal digitální fotorámeček, stačí přejet prstem zprava doleva. Zamiřte na obrazovku, kterou chcete přizpůsobit, a dlouze ji stiskněte. Zobrazí se vám výzva k odemčení iPhonu, a poté se můžete pustit do úprav a přizpůsobení. U Hodin lze přizpůsobit zobrazení i barvu, u sad widgetů můžete vybírat jednotlivé widgety a nastavovat například také jejich dynamické zobrazování.

 

.