Zavřít reklamu

Věděli jste, že Mac umí kromě zobrazení upozornění na obrazovce také číst upozornění za vás? Jedná se o praktickou funkci Zpřístupnění, která je trochu schovaná v nastavení systému. Hlasové notifikace jsou vhodné nejen pro uživatele se zrakovým handicapem, ale i pro ty, kteří nechtějí neustále pohledem kontrolovat upozornění na svém Macu.

Oznámení pro výstrahy je tak trochu skrytá funkce, která je na zařízeních se systémem macOS ve výchozím nastavení vypnutá. Je to něco, co se může ukázat jako docela užitečné, když jste zaneprázdněni prací nebo pro účely Zpřístupnění, ať už máte zrakové postižení, nebo se vám prostě zdá text na obrazovce příliš obtížný na to, abyste ho pohodlně přečetli. Po zapnutí této funkce nemusíte nutně zírat na obrazovku Macu, abyste byli upozorněni, když nějaká aplikace potřebuje provést nějakou akci nebo když vám přijde od někoho text, místo toho vám Mac upozornění slovně oznámí a vysloví.

Jak jsme již zmínili, hlasové notifikace na Macu jsou součástí Zpřístupnění. Chcete-li je aktivovat, musíte zamířit do příslušné sekce Nastavení systému. Pojďme se tedy do toho pustit.

  • Na Macu klikněte v levém horním rohu obrazovky na   menu -> Nastavení systému.
  • V levé části okna Nastavení systému zvolte Zpřístupnění.
  • V sekci Zrak klikněte na Předčítání obsahu.
  • Aktivujte položku Předčítat oznámení.

Když vám přijde systémové upozornění, zpráva od některého z vašich kontaktů v iMessage nebo oznámení z jiné aplikace, Mac je odteď přečte nahlas. To vám může přijít vhod, pokud chcete být upozorněni i v době, kdy jste zaneprázdněni prací na něčem jiném.

.