Zavřít reklamu

Příchodem OS X Lion jsme si všichni všimli trendu sbližování dvou jablečných systémů – iOS a OS X. Lion dostal hned několik prvků dobře známých z iOS – zmizely posuvníky (avšak lze je jednoduše zapnout), Lunchapad simuluje domovskou obrazovku iZařízení, vzhled aplikací iCal, Adresář či Mail je velice podobný bratříčkům z iOS.

Abychom mohli co nejpohodlněji nakupovat aplikace i na desktopovém jablečném systému, přišel Apple 6. ledna 2011 ještě v OS X Snow Leopard s Mac App Store. Od té doby uběhl necelý jeden rok a uživatelé stihli stáhnout přes 100 milionů aplikací, což je velice pěkné číslo.

Pokud jste si již nějakou aplikaci z Mac App Store stáhli, víte, že její aktualizaci si musíte hlídat sami nebo se o ní dozvíte v podobě červeného odznaku s číslem až při spuštění obchodu. Nešel by proces oznamování aktualizací vyřešit jednodušeji a elegantněji? Tuhle otázku si zřejmě kladl i Lennart Ziburski a přišel s velmi zajímavým konceptem.

V pravém horním rohu okna aplikace by se objevilo tlačítko upozorňující na její novou verzi. Po kliknutí na toto tlačítko by pop-up okno oznamovalo detaily o novinkách updatu. Pokud byste zrovna neměli čas cokoliv instalovat, můžete upozornění jednoduše ignorovat. V opačném případě instalaci potvrdíte.

Po dokončení instalace budete vyzváni k restartu aplikace. Samozřejmě můžete toto oznámení opět ignorovat a restartovat aplikaci až v ní dokončíte prováděnou práci.

Osobně bych podobné upozornění na nové verze aplikací uvítal. Konkrétně na tomto konceptu se mi líbí jeho transparentnost. Upozornění je nepřehlédnutelné a nebo jej můžete ignorovat. Stejně tak jednoduché je na tři kliknutí nainstalovat aktuální verzi aplikace. Zároveň by implementace tohoto (či jiného) konceptu notifikací zvýšila podíl aktuálních verzí aplikací běžících na OS X.

zdroj: MacStories.net

UX Designer • Hruška nebo Jablko, asi je mi obojí souzeno

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.