Zavřít reklamu

Jak na Macu aktivovat Live Text je termín, který byl v posledních dnech vyhledáván velice často. S pomocí funkce Live Text, potažmo Živý text, můžete jednoduše pracovat s textem, který se nachází na nějakém obrázku či fotografii. Bohužel je ale pravdou, že v macOS Monterey není Live Text nativně k dispozici a stejně jako v případě iOS a iPadOS 15 je nutné, abyste provedli jeho ruční aktivaci.

Jak na Macu aktivovat Live Text

Ještě před tím, než se společně podíváme na postup aktivace funkce Live Text v rámci macOS Monterey, je nutné zmínit, že tato funkce není k dispozici na Macy a MacBooky s procesory Intel. Live Text totiž využívá Neural Engine, který nabízí pouze jablečné počítače s Apple Silicon. Pokud tedy vlastníte starší Mac či MacBook s procesorem Intel, tak vám k aktivaci funkce Live Text tento postup nepomůže. Vlastníte-li však počítač s čipem Apple Silicon, tj. s čipem M1, M1 Pro či M1 Max, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně v levém horním rohu obrazovky klepněte na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu vyberte možnost Předvolby systému…
  • Následně se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně nyní lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Jazyk a oblast.
  • Poté se ujistěte, že se v horním menu nacházíte v záložce Obecné.
  • Zde už jen stačí, abyste zaškrtnuli políčko Vybírat text v obrázcích vedle Živý text.
  • Poté se zobrazí upozornění o tom, že je Živý text k dispozici jen v některých jazycích – klepněte na OK.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na Macu jednoduše aktivovat Live Text, potažmo Živý text. Je nutné zmínit, že v rámci macOS Monterey není nutné přidávat žádný jazyk navíc jako na iPhonu či iPadu, pouze funkci stačí aktivovat. Pokud byste si po aktivaci chtěli Live Text vyzkoušet, tak stačí, když přejdete do aplikace Fotky, kde si najděte obrázek s nějakým textem. Na tomto obrázku najeďte kurzorem na text, a poté už se k němu chovejte stejně jako například na webu, tzn. můžete jej například označit, zkopírovat apod. Rozpoznaný text na obrázku poznáte tak, že se klasický kurzor šipky změní na ten textový.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více