Zavřít reklamu

Hlasitost na našich jablečných zařízeních dost často měníme hned několikrát denně. Pokud však klasickým způsobem změnu hlasitosti provedete, tak můžete doslova jen od oka předpokládat, jak moc hlasitě či potichu bude zvuk ve finále hrát – tedy pokud zrovna nepřehráváte nějaké médium. Dobrou zprávou však je, že pro tyto případy existuje v rámci macOS speciální funkce, pomocí které si můžete nechat přehrát jakousi odezvu, která přehraje zvuk v takové hlasitosti, kterou jste si zrovna nastavili. Hlasitost si tak budete schopni rychle upravit ještě před spuštěním přehrávání. Jak tuto funkci aktivovat?

Jak na Macu nastavit, aby se při úpravě hlasitosti přehrával zvuk

Chcete-li na vašem macOS zařízení aktivovat funkci, která při změně hlasitosti přehraje zvuk o takové hlasitosti, jež jste si zrovna nastavili, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno, ve kterém se nachází veškeré možnosti pro změnu předvoleb.
  • V rámci tohoto okna vyhledejte a klepněte na sekci s názvem Zvuk
  • Nyní se v horním menu přepněte do záložky Zvukové efekty.
  • Zde už jen stačí, abyste dole zaškrtnuli možnost Při změně hlasitosti přehrát odezvu.

Jestliže jste vše provedli správně, tak se nyní, kdykoliv provedete změnu hlasitosti, přehraje krátký tón o hlasitosti, kterou jste si nastavili. Tato funkce se hodí v případě, pokud si chcete nastavit hlasitost ještě před přehráním nějakého média. Pokud totiž hlasitost změníte klasicky bez odezvy, tak nemůžete přesně určit, jak moc hlasitý zvuk bude a víceméně úroveň můžete jen odhadovat.

Zvukové odezvy při změně hlasitosti na Macu můžete dosáhnout také tak, že při mačkání tlačítek hlasitosti podržíte Shift.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.