Zavřít reklamu

Patříte-li mezi uživatele iPhonu, tak už jste se dost možná někdy ocitli v situaci, kdy jste si chtěli změnit hlasitost vyzvánění, ale podařilo se vám změnit pouze hlasitost médií (anebo naopak). Zvukové nastavení v rámci iOS je doopravdy velmi jednoduché, což zní sice skvěle, ve finále by se ale určité pokročilé předvolby rozhodně hodily. Asi každý z nás by si rád nastavil hlasitost zvuku například pro budík s tím, že by tato hlasitost zůstala nastavená napořád a nebyla by nijak ovlivněna úrovní hlasitosti pro jinou „zvukovou kategorii“. Jakým způsobem lze tedy úroveň hlasitosti změnit zvlášť pro konkrétní „kategorie“?

Jestliže máte na vašem iPhonu nainstalovaný jailbreak, tak pro vás mám skvělou zprávu. Pro nastavení úrovně hlasitosti zvlášť pro systém, média, budík, sluchátka a další kategorie je k dispozici perfektní tweak, který nese název SmartVolumeMixer2. Tento tweak dokáže rozdělit zvuk do několika různých kategorií s tím, že pro každou z nich si poté můžete nastavit zvláštní hlasitost. Konkrétně se jedná o kategorie systém, budík, Siri, reproduktor, hovor, sluchátka, Bluetooth sluchátka, vyzvánění a notifikace. Pro hovor, reproduktor a sluchátka si pak můžete nastavit odlišné úrovně zvuku podle toho, zdali zrovna posloucháte nějakou hudbu, anebo zdali telefonujete. To znamená, že si můžete například nastavit úroveň hlasitosti při poslechu hudby na 50 % a při telefonování pak na 80 %. Díky tweaku SmartVolumeMixer2 tedy nemusíte při používání různých aplikací myslet na změnu hlasitosti zvuku. Už nikdy se také nestane, že by vás budík probudil do infarktového stavu kvůli vysoké hlasitosti, kterou jste večer zapomněli přenastavit.

Aby se vám tweak dobře ovládal, tak si můžete vybrat hned ze dvou typů rozhraní. Po vybrání typu si můžete změnit také vzhled, a to buď světlý, tmavý, adaptivní (střídá mezi světlým a tmavým), anebo OLED v případě, že chcete šetřit baterii. Přenastavit si pak můžete jednotlivé prvky a také velikost rozhraní. Do rozhraní tweaku se pak můžete dostat prostřednictvím celkově tří metod – můžete si nastavit aktivační gesto, zatřást zařízením, anebo stisknout jedno z tlačítek pro úpravu hlasitosti. Tweak SmartVolumeMixer2 si můžete zakoupit za 3.49 dolarů, a to přímo z repozitáře vývojáře (https://midkin.eu/repo/). Pro uživatele bez jailbreaku mám jednoduchý tip – pokud si chcete rychle přenastavit úroveň hlasitosti vyzvánění, tak přejděte do aplikace Hodiny. Jestliže provedete změnu hlasitosti v této aplikaci, tak se vždy změní hlasitost vyzvánění a nikoliv médií.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Jailbreak končí s iPhonem X, je fajn, taky jsem ho míval, akorát, že ti co mají XS a výše, maximálně nad takovým článkem zakroutí hlavou.

  Nebylo by na škodu, kdyby ty vaše návody byly bez slova jailbreak. Používám Apple produkty z toho důvodu, abych měl svá data v relativním bezpečí a proto nebudu instalovat takový sračky. Toto už je po sobě několikátý článek který začíná jailbreak. Díky.

  Omlouvám se, ale přesně proto je článek umístěn v rubrice Seriály – Jailbreak. Pokud příště článek v takové rubrice najdete, tak stačí, abyste na něj neklikal a přečetl si jiný. Pro mnoho uživatelů, kteří jailbreak využívají, včetně mě, jsou tyto články s tipy na konkrétní tweaky více než užitečné. Taky děkuji a přeji pěkný večer.

  A nebylo by lepší ,kdyby se vývojáři v Applu konečně zamyslely a to co bylo běžné u androidích krámů a u Windows phone před X lety (nezávislé nastavení hlasitosti vyzvánění,budíku, médií atd) konečně by byl Apple dokonalý a ač jsem jeho vlastníkem a fandem,tak je spousta drobností, které tuto značku zbytečně degradují a je totální blbost si někde stahovat a nedejbože ještě platit pitomost, abych si nastavil nezávisle hlasitost zvuku vyzvánění nebo budíku a další takže jsem nepochopil tu jednoduchost a radu v tomto člànku.

  Já teda nevím, ale na Xs nezávislé nastavení hlasitosti pro vyzvánění, média, sluchátka, auto či budík mám. Bez jailbreaku a jiných splešl toolů…
  Význam tohoto článku mi uniká

celý text

Čtěte více.