Zavřít reklamu

S příchodem macOS 11 Big Sur jsme se dočkali velkého přepracování vzhledu celého operačního systému – změny jste mohli pozorovat ihned po prvním spuštění. Nechybí například nové ikony, přepracovaný Dock ve spodní části obrazovky, anebo zaoblený styl oken. Součástí horní lišty, chcete-li řádku nabídek, je nově i ovládací centrum, které se náramně podobá tomu z iOS či iPadOS. V rámci ovládacího centra můžete rychle a jednoduše ovládat nastavení vašeho Macu – od hlasitosti, přes jas, až po Wi-Fi či Bluetooth. Mimo jiné zde najdete také ovládání režimu Nerušit, který většina z vás zajisté na Macu často využívá. Jakým způsobem můžete ale docílit toho, aby se tato ikona vždy zobrazovala přímo v horní liště? To si řekneme v tomto článku.

Jak na Macu nastavit, aby se Nerušit vždy zobrazovalo v horní liště

V případě, že na Macu provedete aktivaci režimu Nerušit, tak se v horní liště automaticky zobrazí ikona měsíčku, která značí aktivitu zmíněného režimu. Tehdy, kdy je režim Nerušit vypnutý, se zde však ikona měsíčku nezobrazuje. Pokud chcete zobrazit, aby se ikona zobrazovala vždy, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro úpravu předvoleb.
  • V rámci této sekce vyhledejte a klepněte na možnost Dock a řádek nabídek.
  • Nyní v levém menu v kategorii Ovládací centrum klepněte na Nerušit.
  • Zde už jen stačí, abyste aktivovali Zobrazit v řádku nabídek.
  • Nakonec níže rozklikněte menu a vyberte možnost vždy.

Režim Nerušit lze na Macu aktivovat hned několika způsoby. Primárně stačí, abyste rozkliknuli ovládací centrum, kde se režim Nerušit nachází. Pokud klepnete přímo na ikonu měsíce, tak se Nerušit automaticky zapne. Jestliže však klepnete vedle, tak se zobrazí další možnosti, pomocí kterých je možné Nerušit aktivovat třeba na hodinu. Další možností, jak aktivovat režim Nerušit, je podržet klávesu Option, a poté v pravém horním rohu klepnout na aktuální čas. Využít mimo jiné můžete také Siri, které stačí říct „Hey Siri, turn on Do Not Disturb“.

nerušit mac horní lišta
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.