Zavřít reklamu

Součástí nových Apple Watch Series 5 je kromě jiného také vestavěný kompas spolu se stejnojmennou nativní aplikací. Ta umožňuje uživatelům lepší orientaci v terénu a poskytuje jim podrobný přehled o směru, sklonu, zeměpisné šířce, délce a dalších údajích tohoto typu. S uvedením páté série chytrých hodinek zavedl Apple také nový systém objednávání, v jehož rámci si mohou zákazníci navolit vlastní kombinaci pouzdra hodinek a řemínku. Pokud ale máte v plánu využívat zmíněnou aplikaci Kompas, měli byste se raději podle Applu určitým typům řemínků vyhnout.

Když se pozorně začtete do drobného písma ve spodní části stránky s nabídkou řemínků k Apple Watch na webu Applu, můžete si všimnout poznámky s informací o tom, že magnety obsažené v některých typech řemínků mohou rušit kompas Apple Watch. Jedná se například o řemínky milánský tah, Modern Buckle nebo kožený řemínek se smyčkou. Mezi řemínky, které magnety neobsahují, patří sportovní řemínky, Sport Loop, Nike, Hermès nebo Link Bracelet.

screenshot 2019-09-17 v 13.32.26

To, že blízkost magnetu může nepříznivě ovlivnit fungování kompasu, je všeobecně známá věc, a pochopitelně neplatí jen v případě Apple Watch. Apple se ale zjevně pro jistotu rozhodl své zákazníky na tuto skutečnost raději upozornit. Kromě kompasu nabízí Apple Watch Series 5 pouzdra z nových materiálů nebo neustále zapnutý displej, kombinace jednotlivých pouzder a řemínků si můžete vyzkoušet v Apple Watch Studio.

Apple Watch Series 4 Milanese loop
.