Zavřít reklamu

Jak na Macu otevřít RAR je otázka, kterou si kladou nejen novopečení nebo méně zkušení majitelé počítačů od Applu. Dobrou zprávou je, že Macy toho zvládnou opravdu hodně, a otevření zkomprimovaného souboru ve formátu RAR je pro ně doslova hračkou. Pokud si lámete hlavu s tím, jak na Macu otevřít RAR, věnujte pozornost následujícím řádkům.

Soubory ve formátu RAR řadíme mezi takzvané archivy. Velmi zjednodušeně řečeno se jedná o velké soubory (nebo množství souborů či složek), „zabalené“ do archivu, který tvoří jednu jedinou položku a zabírá tak méně místa na disku. Soubory ve formátu RAR můžete nalézt například ve svém e-mailové schránce.

Jak na Macu otevřít RAR

Pokud jste už někdy na Macu zkoušeli rozbalit archivovaný soubor, určitě jste si všimli, že s archivem ve formátu ZIP nemá váš jablečný počítač sebemenší problém. Pokud byste ale chtěli na Macu rozbalit RAR, záhy přijdete na to, že to ve výchozím nastavení není možné. To ale samozřejmě neznamená, že by si váš Mac vůbec nedokázal s archivy ve formátu RAR poradit.

  • Stáhněte si na váš Mac aplikaci The Unarchiver,
  • Nainstalujte aplikaci podle pokynů na obrazovce.
  • Aplikaci spusťte a poté její okno zavřete nebo minimalizujte.
  • Následně na Macu najděte požadovaný archiv ve formátu RAR.
  • Vyberte soubor, označte jej a stiskněte Cmd + I.
  • V okně s informacemi najděte sekci Otevřít v aplikaci, v rozbalovacím menu vyberte The Unarchiver a klikněte na Změnit vše.
  • Nakonec postačí na RAR archiv dvakrát kliknout a v aplikaci The Unarchiver, která se vám automaticky spustí, postupovat podle pokynů.

Aplikace The Unarchiver je spolehlivá, ověřená, zcela bez reklam, a mezi uživateli se těší velké oblibě. Její použití je opravdu jednoduché, a pokud se budete řídit uvedenými pokyny, bude pro vás i pro váš otevírání souborů ve formátu RAR hračkou.

.