Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme vás na stránkách Jablíčkáře informovali o vzniku (a následném zániku) obsáhlého archivu převážně propagačních materiálů, souvisejících se společností Apple. Archiv vzal po pouhých několika dnech svého provozu zasvé kvůli autorským právům. Pokud se ale chcete brouzdat minulostí cupertinského giganta, nezoufejte – k dispozici je ještě jedno legální řešení.

O existenci stránky, kterou společnost Apple na svém webu věnuje tiskovým zprávám a oficiálním vyjádřením, jistě víte. Možná vás ale překvapí, že součástí této stránky je obsáhlý archiv, jehož počátky se datují dokonce až do roku 2000. První tisková zpráva, kterou můžete v archivu Apple Newsroom najít, informuje o tom, že řady členů správní rady společnosti Apple obohatil CEO společnosti Genentech Arthur Levinson.

Archiv tiskových zpráv Applu může sloužit nejen pro nostalgické vzpomínání na produkty, které firma v minulosti uvedla. Představuje také zajímavou časovou osu technologického vývoje jako takového. Zavzpomínat si můžete například na představení nových modelů produktové řady iBooků, vydání iPodu a pochopitelně také na představení prvního iPhonu.

Oproti neoficiálnímu Apple archivu chybí zejména u tiskových zpráv staršího data propagační fotografie. V roce 2016 zaznamenala stránka, věnovaná tiskovým zprávám, významnou proměnu – Apple ke zprávám začal ve většině případů přidávat kvalitní fotogalerie. Můžete se tedy podívat na produktové snímky prvních AirPods nebo publikaci „Designed by Apple in California“. Najdete zde ale například také tipy na focení v portrétním režimu, který Apple poprvé představil spolu s vydáním iPhonu 7 Plus.

Designed by Apple in California kniha

Archiv tiskových zpráv společnosti Apple ale nepředstavuje jediný způsob, jak si osvěžit vzpomínky. Pokud si chcete zavzpomínat, jak vypadal web Applu třeba v roce 2007, můžete zamířit na stránky web.archive.org, kde na časové ose v horní části obrazovky vyberete období, které si chcete prohlédnout.

Apple logo
.