Zavřít reklamu

Lístečky jsou nativní aplikace pro Mac, kterou řada uživatelů často spíše přehlíží. Je to ale škoda – jedná se o sympatický a šikovný systém, díky kterému budete mít na ploše svého Macu vše důležité hned na očích. V dnešním článku se budeme věnovat naprostým základům práce s nativními Lístečky na Macu.

Pro vytvoření nové poznámky v Lístečcích nejprve spusťte aplikaci a poté na nástrojové liště v horní části vašeho Macu klikněte na Soubor -> Nový lísteček. Do lístečku zadejte text, případně můžete přetažením přidat soubor PDF, obrázek nebo fotografii. Veškerý obsah se ukládá automaticky. Pokud v pravém horním rohu okna lístečku kliknete na ikonku sbalení, zobrazí se záhlaví lístečku v horní části obrazovky vašeho Macu. Pro změnu barvy lístečku klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na položku Barva a vyberte požadovaný odstín.

Pro úpravu vzhledu textu na lístečku klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Písmo -> Zobrazit písma. Vyberte text, u kterého chcete změnit vzhled, a upravte ho s pomocí nástrojů v okně Písma. Pokud chcete změnit vzhled a zobrazení lístečku, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Okno a vyberte požadovanou volbu. Pokud tento vzhled chcete použít jako výchozí, klikněte na Okno -> Použít jako výchozí. Pro trvalé zobrazení lístečku nad ostatními okny zvolte Okno -> Plovoucí v popředí.

.