Zavřít reklamu
iWant

V Apple Parku se množí úrazy zaměstnanců – mohou za to průhledné skleněné stěny

iWant

Když se Apple Park otevřel pro první větší skupinku zaměstnanců, nedlouho poté se na webu objevily zprávy o tom, že dochází k úrazům způsobených průhlednými skleněnými panely, které se v budově ve větším počtu nachází. V ten moment jsem tomu nevěnoval pozornost, neboť jsem to vyhodnotil jako ojedinělý incident, který se prostě může stát. Od té doby se však podobných „nehod“ stalo několik a jak se zdá, společnost Apple je musela začít řešit.

V prostorách hlavní budovy Apple Parku se nachází obrovské množství průhledných skleněných panelů, které slouží jako předěly či příčky různých chodeb a místností. Ne příliš pozitivně se na jejich adresu vyjádřil také hlavní správce původního kampusu, který již před rokem předpověděl, že budou tyto desky zdrojem mnoha problémů – v leckterých případech jsou totiž nerozeznatelné od elektricky posuvných dveří, kterých je v prostorách Apple Parku mnoho.

Od prvního stěhování zaměstnanců se tyto předpovědi potvrdily, neboť se začaly množit počty zraněných zaměstnanců, kteří do skleněných stěn naráželi. Za poslední měsíc se objevilo několik případů, které vyžadovaly ošetření zraněných zaměstnanců. O víkendu se na webu dokonce objevily i telefonní záznamy z linek záchranné služby, kterou museli zaměstnanci několikrát volat.

Krátce po zpřístupnění nové centrály dávali první zaměstnanci na tyto skleněné panely malé nalepovací lístečky, aby nově příchozí zaměstnance upozornili na to, že tudy cesta nevede. Ty však byly později odstraněny s odůvodněním, že „narušují design vnitřního prostředí budovy“. Krátce na to se začaly objevovat další úrazy. V ten moment musela začít společnost Apple jednat a zadala tak studiu Foster + Partners, které má Apple Park na starosti, aby tento problém vyřešili. Ve finále se tak na skleněných panelech znovu objevily výstražné symboly. Tentokrát však nešlo o barevné papírky Post-it, ale o výstražné obdélníky se zaoblenými rohy. Od té doby se žádný další incident se skleněnými stěnami nestal. Otázka je, jak moc tímto řešením trpí design vnitřních prostor…

Zdroj: 9to5mac