Zavřít reklamu

Photo Booth

Hned v úvodu článku zmíníme aplikaci, kterou nejspíše využívá opravdu jen mizivé procento dospělých uživatelů. Photo Booth je jednoduše aplikace, ve které můžete na záběry z webkamery vašeho Macu aplikovat nejrůznější filtry a efekty. S její pomocí si můžete nechat různými způsoby deformovat obličej, nechat kolem sebe poletovat motýlky, nebo se třeba obklopit srdíčky. Photo Booth je v dlouho nezměněné podobě již řadu let součástí operačního systému pro Macy, a to i přesto, že drtivá většina uživatelů využívá pro podobné účely aplikace třetích stran, které nabízí i řadu dalších funkcí navíc.

Lístečky

Aplikaci Lístečky jistě většina z vás zná. Kolik z vás ji ale skutečně používá? Jedná se poměrně užitečnou aplikaci, která vám umožní umisťovat na plochu vašeho Macu virtuální samolepicí štítku ve stylu Post-It. Takto pak můžete mít neustále na očích nejrůznější poznámky, seznamy úkolů a další zápisky. Lístečky získávají postupně také nové funkce, takže k nim můžete přidávat například obsah z iPhonu včetně oskenovaných dokumentů.

Grapher

Grapher je velmi zajímavá aplikace, která rozhodně stojí za vyzkoušení bez ohledu na to, zda běžně pracujete s grafy, nebo jste se s nimi naposledy setkali v dobách studia v hodinách matematiky. Nabízí totiž možnost vytvoření libovolného grafu a jeho následného vykreslení a zobrazení ve 3D. Grapher si umí skvěle poradit také s nejrůznějšími matematickými rovnicemi a jejich následnou vizualizací. Ať už matematice rozumíte nebo ne, Grapher je rozhodně pozoruhodná a fascinující utilita.

Utilita ColorSync

Nativní Utilita ColorSync je podobně jako Grapher určena velmi úzkému spektru specificky zaměřených uživatelů, určitě ale stojí alespoň za prozkoumání. S pomocí tohoto na první pohled nenápadného, ale šikovného nástroje můžete na vašem počítači provádět úpravu barevných profilů, vyhledávat hodnoty barev na displeji vašeho Macu, nebo třeba upravovat barvy na fotografiích i v souborech ve formátu PDF.

Digitální měřič barev

Digitální měřič barev je užitečná aplikace, která vám pomůže jednoduše, rychle a spolehlivě určit hodnotu jakékoliv barvy, zobrazené na obrazovce vašeho Macu. Se zjištěnou hodnotou můžete dále pracovat – zkopírovat ji buďto jako text, nebo jako obrázek. Digitální měřič barev využijí například tvůrci webových stránek nebo designéři, a jeho použití je opravdu velice snadné – pro začátek stačí jen spustit tuto utilitu a poté umístit kurzor myši na barvu, u které chcete zjistit podrobnosti.

.