Zavřít reklamu

Při každoročním představení nových majoritních verzí operačních systémů od Applu si nejvíce pozornosti „ukrojí“ iOS. A není se čemu divit, jelikož je právě tento systém nejrozšířenější. Letos se však skvělých funkcí dočkal také watchOS, společně s macOS. V tomto článku se společně podíváme na jednu novinku právě z macOS, která se týká kopírování a vkládání obsahu. Bez této funkce si většina uživatelů jednoduše neumí představit život a je jedno, zdali pracujete soubory, nebo pracujete s textem na internetu. Zmíněnou novinku jste schopní využít v případě, že budete kopírovat a vkládat velké soubory.

Jak na Macu pozastavit a následně znova obnovit kopírování dat

V případě, že jste v minulosti začali na Macu kopírovat nějaký obsah, který zabíral hodně místa na disku, a v půlce akce jste si to rozmysleli, tak byla k dispozici jediná možnost – kopírování zrušit a následně začít od začátku. Pokud se jednalo o opravdu objemná data, tak jste kvůli tomu mohli ztratit klidně desítky minut času. Dobrou zprávou ale je, že jsme se v macOS Monterey dočkali možnosti, díky které je možné probíhající kopírování pouze pozastavit, a poté kdykoliv opětovně spustit s tím, že proces bude pokračovat tam, kde skončil. Postup pro využití je následující:

  • Prvně si na vašem Macu najděte větší objem dat, která chcete kopírovat.
  • Jakmile tak učiníte, tak klasicky obsah zkopírujte, třeba zkratkou Command + C.
  • Následně se přesuňte tam, kde chcete obsah vložit. Pro vložení využijte Command + V.
  • Tímto se vám otevře okno s postupem kopírování, kde se zobrazí přenesený objem dat.
  • V pravé části tohoto okna, vedle ukazatele postupu, se nachází křížek, na který klepněte.
  • Kopírování se po klepnutí pozastaví a na cílovém místě se objeví data s průhlednou ikonou a malou šipkou v názvu.
  • Pokud chcete kopírování opětovně spustit, tak stačí, abyste na soubor/složku klepnuli pravým.
  • Nakonec z menu stačí zvolit možnost Pokračovat v kopírování.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu jednoduše pozastavit kopírování většího objemu dat. To se může hodit v hned několika situacích – například pokud z nějakého důvodu potřebujete využít výkon disku, ale kvůli kopírování nemůžete. V macOS Monterey tak stačí pomocí výše uvedeného postupu celý proces pozastavit s tím, že jakmile si dokončíte, co potřebujete, tak kopírování opět spustíte. To se nespustí od začátku, ale tam, kde skončilo.

.