Zavřít reklamu

Jak hrát Fortnite na iPhone je otázka, kterou si v posledních měsících pokládá nespočet hráčů. Pokud jste totiž nějakou dobu nazpátek sledovali dění ve světě Applu, tak zajisté víte, že kalifornský gigant musel Fortnite odstranit z App Storu. To znamená, že si tuto extrémně populární hru na iPhonu jednoduše nezahrajete. Vývojáři hry Fortnite, studio Epic Games, totiž porušilo podmínky App Storu a do hry si přidalo vlastní platební metodu, ze které jablečná společnost neměla desátek. Celý soudní spor se táhne už opravdu velice dlouho a Fortnite prozatím stále v App Storu nenajdete.

Když se nad tím vším zamyslíte, tak si vyvodíte, že je celá tato situace prakticky zbytečná. Vše je to pouze o nenasytnosti obou společností a nemožnosti udělat kompromis. Málokdo si ale uvědomuje, že tato věc nejvíce ze všech zasáhla právě hráče Fortnite, pro které může být tato hra skvělým odreagováním. Pokud tedy vlastníte iPhone a chtěli byste si Fortnite zahrát, tak máte smůlu. Musíte si pořídit zařízení, kde je hra k dispozici, tj. například na telefonech s Androidem, popřípadě na Macu či počítači s Windows. Prozatím to nevypadá, že by se měl Fortnite oficiálně na iPhone vrátit, celé situace se ale rozhodla využít herní streamovací služba GeForce Now.

Díky GeForce Now můžete hrát hry prostřednictvím cloudu. To znamená, že vám služba poskytne výkon, za který si měsíčně zaplatíte s tím, že následně můžete hrát vybrané hry na jakémkoliv zařízení, bez nutnosti ohlížení se na technické specifikace – stačí vám pouze kvalitní připojení k internetu pro přenos obrazu. Před nějakou dobou se společnost Nvidia, která za GeForce Now stojí, pokusila umístit aplikaci této služby do App Storu, kalifornský gigant však herní streamovací služby zařízl. Nvidia se ale nevzdala a začala vyvíjet rozhraní pro Safari, což se nakonec podařilo. Aktuálně už tedy skrze Safari na iPhone můžete hrát různé hry, a to klidně i ty, které jsou k dispozici jen na počítač. Nyní už asi víte, kam tím mířím. GeForce Now se jakýmsi způsobem „spolčilo“ s Epic Games, aby společně dostali obrovskou oklikou Fortnite zpět na iPhone, a to i přes překážky, které Apple právem nastražil.

Jak se registrovat do uzavřené beta verze Fortnite na iPhone

Pokud patříte mezi milovníky Fortnite a jste zklamaní z toho, že si jej na iPhonu nezahrajete, tak pro vás mám skvělou zprávu. Karty se obrátily a vypadá to, že již zanedlouho bude Fortnite pro iPhone opět k dispozici, byť tedy ne přímo z App Storu, ale skrze Safari a rozhraní GeForce Now. Tato služba totiž aktuálně spouští uzavřenou beta verzi Fortnite pro mobilní zařízení a vy můžete být mezi prvními, kteří si po dlouhé době Fortnite na iPhonu znova zahrají. Stačí, abyste se zapsali na čekací listinu a vyčkali, zdali vám GeForce Now poskytne předběžný přístup. Uzavřená beta bude zajisté ještě nějakou dobu trvat, a pokud se do ní nedostanete, tak určitě nezoufejte. Po uzavřené betě totiž skoro vždy následuje beta otevřená, do které už získá přístup každý. Nakonec, po vyladění všech much, už bude Fortnite na iPhone skrze GeForce Now k dispozici pro všechny. Na čekací listinu se zapíšete následovně:

 • Prvně se přesuňte na stránky GeForce Now, a to pomocí tohoto odkazu.
 • Následně se klepnutím na ikonu uživatele vpravo nahoře přihlaste.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na tento odkaz, kde se na listinu můžete zapsat.
 • Zde pak sjeďte níže a vyberte si zařízení, které budete chtít využít – v našem případě iOS Safari.
 • Po vybrání zařízení stiskněte tlačítko Odeslat.
 • Na další obrazovce pak stačí klepnout na tlačítko Výběr členství.
 • Pak se ocitnete na obrazovce s členstvími:
  • Jestliže už členství máte, tak vyberte to stávající a klepněte u něj na Připojit, dál pak nemusíte nic řešit;
  • pokud členství nemáte, tak si jedno vyberte, klidně i to bezplatné, klepněte na Připojit a dokončete registraci.

Pomocí výše uvedeného postupu se můžete registrovat do uzavřené beta verze Fortnite pro iPhone přes GeForce Now. Jakmile registraci provedete, tak vám nepřijde žádný e-mail. To, že se na čekací listině nacházíte zjistíte tak, že se pokusíte přidat znovu – rozhraní vám napíše, že už se na čekací listině nacházíte. Zpráva vám přijde pouze tehdy, pokud budete do uzavřené beta verze vybráni. Výběr je hlavně o štěstí, tudíž se můžete tak maximálně modlit. Registrace do uzavřené beta verze Fortnite pro iPhone byla spuštěna 13. ledna a první uživatelé získají přístup do hry někdy na konci ledna. V případě, že se na konci ledna ocitnete mezi šťastlivci, tak budete schopni Fortnite spustit skrze GeForce Now v Safari. Samozřejmě vám poskytneme návod, ve kterém se vše dozvíte, postup ale nejspíše nebude jiný než ten, který najdete zde.

fortnite uzavřená beta geforce now registrace
.