Zavřít reklamu

Připadala vám zamykací obrazovka vašeho Macu poněkud nudná? S příchodem macOS Sonoma se to změnilo. Nyní máte možnost si uzamčenou obrazovku vašeho Macu vyzdobit působivými pohyblivými spořiči. Jak je vybrat, nastavit a přizpůsobit?

Spořiče obrazovky na Macu s operačním systémem macOS Sonoma mohou být nyní sladěné s tapetou zamykací obrazovky. Oba tyto prvky jsou dynamické. Jakmile odemknete váš Mac a přihlásíte se k němu, pohyblivý spořič se plynule změní na krásnou statickou tapetu.

Jak na Macu s macOS Sonoma aktivovat dynamické tapety uzamčené obrazovky

Výběr spořiče obrazovky je stejný jako výběr tapety. Pohyblivé spořiče obrazovky jsou označeny, abyste je mohli odlišit od běžných tapet na plochu. Přinášíme vám postup, jak na Macu nastavit pohyblivý spořič a tapetu zamykací obrazovky.

  • V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na   menu -> Nastavení systému.
  • V levé části okna nastavení klikněte na Tapeta.
  • Prohlédněte si kategorie spořičů/tapet a vyberte obrázek, na kterém se nachází symbol pro přehrání – podle toho poznáte dynamickou tapetu.
  • Kliknutím spořič vyberte a chvilku počkejte, až se načte.

Můžete si vybrat, zda se má stát spořičem obrazovky a pozadím plochy, nebo pouze pozadím. Stejně jako u tapet je na výběr z několika kategorií spořičů obrazovky. Pokud se nechcete zaměřit na jediné místo, můžete ve spodní části okna vybírat z kategorie Zamíchat letecké záběry. Můžete si také vybrat, jak často se má spořič obrazovky měnit, a to každých 12 hodin, den, dva dny, týden, měsíc nebo nepřetržitě.

.