Zavřít reklamu

Už je tomu několik týdnů, co Apple představil zbrusu nový a přepracovaný 16″ MacBook Pro, který v portfoliu jablečných přenosných počítačů nahradil 15″ model. Apple dal u nového modelu na své zákazníky a uživatele a mnoho věcí udělat podle nich. Mezi hlavní změnu patří například využití klávesnice s nůžkovým mechanismem (oproti motýlkovému) a dále například lepší systém chlazení. Jak už to má Apple ve zvuku, tak s příchodem  nových zařízení vydává nové tapety – a v případě 16″ MacBooku Pro tomu samozřejmě není jinak. Pokud byste si tyto tapety chtěli stáhnou a nastavit i vy, tak samozřejmě můžete. Stačí se držet návodu níže.

Nastavte si nové tapety z 16″ MacBooku Pro i na vaše macOS zařízení

Tapety z 16″ MacBooku Pro Apple vytvořil speciálně tak, abyste je mohli aplikovat na prakticky jakékoliv jiné zařízení a nikoliv jen na obrazovku Macu či MacBooku. Obě tapety mají rozlišení 6016 x 6016 pixelů, jsou tedy v poměru 1:1 a disponují barevným gamutem P3. Díky tomu budou skvěle vypadat jak na MacBooku Pro, tak třeba na iPhonu a iPadu. Dvě nové tapety, které Apple společně s příchodem 16″ MacBooku Pro připravil, si můžete zobrazit v galerii níže. Odkaz na stažení tapet poté najdete pod galerií.

Jak tapety nastavit?

Po stažení tapet si je jednoduše můžete nastavit tak, že na vašem Macu kliknete v levém horním rohu na ikonu . Zde poté zvolte možnost Předvolby systému… a v novém okně, které se zobrazí, vyberte možnost Plocha a spořič. Zde se poté ujistěte, že se v horní záložce nacházíte v sekci Plocha. Tady klikněte v levém dolním rohu na ikonu +. Otevře se vám okno Finderu, kde stažené tapety najděte a označte je. Poté klepněte na možnost Vybrat. Tapety se poté objeví v levém menu a vy už si odsud můžete jednoduše nastavit na plochu. Berte v potaz, že pokud tapetu z původního místa smažete, tak se přestane zobrazovat – proto byste ji po stažení měli přesunout třeba do složky Obrázky, odkud ji vyberte.

.