Zavřít reklamu

S příchodem aktuálně nejnovějších operačních systémů od Applu jsme se dočkali také příchodu „nové“ služby s názvem iCloud+. Tuto službu automaticky získají všichni uživatelé, kteří si předplácí iCloud, potažmo ti, kteří nevyužívají bezplatný tarif. Součástí služby iCloud+ je primárně několik funkcí, které posilují bezpečnost soukromí uživatele. Dvě největší funkce se nazývají Soukromý přenos a Skrýt můj e-mail, a pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak už o nich rozhodně víte vše potřebné. Nově jsme se však dočkali zajímavého vylepšení funkce Skrýt můj e-mail, o kterém byste rozhodně měli vědět.

Jak na Macu v Mailu využít Skrýt můj e-mail

Jak už jistě víte, tak si díky funkce Skrýt můj e-mail můžete vytvořit speciální krycí e-mailovou adresu. Tu pak můžete zadat prakticky kdekoliv na webu s jistotou toho, že poskytovatel stránky či služby nezíská přístup k názvu vaší reálné poštovní schránky, díky čemuž se snižuje riziko možného zneužití či prolomení. Pokud však patříte mezi jedince, kteří k práci s elektronickou poštou využívají nativní aplikaci Mail, tak pro vás mám skvělou zprávu. V nejnovější aktualizaci systémů jsme se totiž dočkali rozšíření funkce Skrýt můj e-mail, díky které je možné přímo odesílat e-maily z krycí schránky. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na Macu přesunuli do aplikace Mail.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní nástrojové liště klepněte na tlačítko pro vytvoření nového e-mailu.
  • Následně klasickým způsobem vyplňte příjemce, předmět a zprávu e-mailu.
  • Před odesláním však klepněte na vaši e-mailovou adresu v řádku Od:.
  • Zde si pak z menu stačí vybrat možnost Skrýt můj e-mail.
  • Nakonec vytvořený e-mail jednoduše odešlete.

V případě, že prostřednictvím výše uvedeného postupu odešlete e-mail, tak se příjemci nezobrazí vaše reálná e-mailová adresa, ale krycí adresa. V případě, že na tuto adresu přijde odpověď, popřípadě jakýkoliv jiný e-mail, tak dojde k automatickému přeposlání na vaši reálnou adresu. Rozhodnete-li se pro odpověď vy, tak opět můžete výše uvedeným způsobem nastavit, aby došlo k odeslání z krytí e-mailové adresy. Pro využití funkce Skrýt můj e-mail je nutné mít iCloud+, další nastavení této funkce pak najdete v Předvolby systému → Apple ID → iCloud, kde u Skrýt můj e-mail klepněte na Volby…

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více