Zavřít reklamu

S příchodem nových verzí operačních systémů od Applu se každoročně můžeme těšit na obrovskou várku nových funkcí a dalších vymožeností, které vždy stojí za to. Letos tomu samozřejmě nebylo jinak – jablečná společnost v rámci letošních nových systémů dokonce představila tolik novinek, že se jim můžeme věnovat i nyní, tedy několik měsíců po jejich vydání. Na našem magazínu už jsme se samozřejmě podívali na ty největší a nejzajímavější funkce, samozřejmostí ale je, že si můžeme užívat také méně důležité funkce, o kterých se nikde moc nepíše. V tomto návodu se společně podíváme na jednu z nových možností v rámci aplikace Diktafon v iOS 15.

Jak na iPhone v Diktafonu změnit rychlost přehrávání záznamu

Diktafon můžeme na iPhonu využít k pořízení jakéhokoliv zvukového záznamu. Hodit se může například ve školách pro nahrávání hodin, popřípadě třeba v práci pro zaznamenávání různých porad atd. Čas od času se totiž můžete ocitnout v situaci, kdy si chcete připomenout nějakou část hodiny či porady a právě zvukový záznam je k tomuto ideální. Pokud zjistíte, že byste záznam z jakéhokoliv důvodu chtěli pustit rychleji, anebo naopak pomaleji, tak byste tuto možnost ve starších verzích iOS hledali marně. Dočkali jsme se totiž až s příchodem iOS 15. Záznam v Diktafonu tak můžete jednoduše zrychlit či zeslabit, podobně jako třeba na YouTube, následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Diktafon.
  • Jakmile tak učiníte, tak si vyberte a rozklikněte konkrétní záznam, který chcete zrychlit nebo zpomalit.
  • Následně, po klepnutí na záznam, klepněte v jeho levé spodní části na ikonu nastavení.
  • Tímto se vám zobrazí menu s předvolbami, kde už jen stačí posuvníkem rychlost přehrávání změnit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v Diktafonu jednoduše změnit rychlost přehrávání záznamu, tedy jej zpomalit či zrychlit. Jakmile rychlost přehrávání záznamu změníte, tak vám míra zrychlení či zpomalení bude znázorněná přímo v rámci posuvníku. Pro opětovné nastavení původní rychlosti přehrávání stačí, abyste případně klepnuli na možnost Resetovat. Kromě možnosti pro změnu rychlosti přehrávání záznamu se v této sekci nachází také funkce pro přeskočení tichých pasáží a pro vylepšení záznamu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více