Zavřít reklamu

Jablečné hodinky jsou doslova nabušené všemožnými senzory a funkcemi, které si zamilují jak běžní uživatelé, tak lidé s určitými zdravotními potížemi. Jelikož se však jedná pravděpodobně o nejosobnější zařízení z portfolia Applu, většina uživatelů je nejčastěji používá jako notifikátor. Pokud vám však chodí obrovské množství oznámení, může se stát, že pod tlakem nejrůznějších informací budete kontraproduktivní, a váš pohled se neustále bude stáčet na zápěstí. Pokud vás zajímá, jak nebýt otrokem hodinek, respektive notifikací, tento článek vám pomůže.

Ne všechny aplikace vás musí informovat

Nejjednodušší způsob, jak zakázat všechny vibrace a zvuky na hodinkách je aktivovat režim Nerušit. Ten však nepomůže ve chvíli, kdy vás zajímají pouze zprávy z iMessage a Signalu, nechcete se však věnovat ostatním aplikacím. V této situaci se hodí vypnout notifikace na hodinkách pro určité aplikace zvlášť. To učiníte na iPhonu po otevření Watch, kde stačí rozkliknout sekci Oznámení. Zde se nahoře nachází nativní aplikace, u kterých si nastavení oznámení můžete přizpůsobit. Níže pak naleznete aplikace třetích stran s přepínači, čímž u nich můžete deaktivovat zrcadlení z iPhonu.

Hodinky mohou být pouze osobní

Pokud vám na Apple Watch klasicky přijde notifikace, ozve se tichý, avšak občas poměrně zřetelný zvuk. Jestliže si však Apple Watch přepnete do tichého režimu, tak vás o změně v oznamovacím centru vás upozorní pouze poklepáním na zápěstí či vibrací. Tento styl upozornění je jednak diskrétní, některé uživatele navíc rozptyluje daleko méně než zvuková indikace. Nejjednodušší aktivaci tichého režimu vykonáte tak, že přímo na hodinkách zobrazíte ovládací centrum, a aktivujete přepínač Tichý režim. Ovládací centrum otevřete přejetím nahoru po ciferníku. Tichý režim je možné zapnout i v Nastavení -> Zvuky a haptika na Apple Watch, nebo ve Watch -> Zvuky a haptika na iPhonu.

Je libo zvuky či zřetelnější vibrace?

Každý má s rozptylováním notifikacemi trochu jiné zkušenosti. Zatímco určitou skupinu lidí rozčilují zvukové indikace, někdo to má zase přesně naopak. Na hodinkách si můžete haptická upozornění deaktivovat a zapnout pouze zvuková, to učiníte buď v aplikaci Watch nebo na hodinkách v Nastavení, v obou případech se přesunete do sekce Zvuky a haptika. Pro deaktivaci vypněte přepínač Haptická upozornění, a zároveň si deaktivujte tichý režim. V opačném případě si u Haptická upozornění můžete nastavit silnější odezvu – stačí zaškrtnout Výrazná.

Rychlé ztlumení zvuku

Neznám asi nikoho, komu by se alespoň někdy nestalo, že mu ve škole či na jednání přišlo oznámení či mu v horším případě někdo zatelefonoval. Pokud se vám náhodou stane, že vám někdo pošle zprávu, a vy budete chtít co nejrychleji ztlumit zvuk vašich hodinek, existuje na to funkce zvaná Ztišit přikrytím. Tu zapnete v Watch -> Zvuky a haptika, kde přepínač Ztišit přikrytím aktivujete. Ve chvíli, kdy vám dorazí oznámení a vy budete chtít ztlumit zvuk, stačí přikrýt displej hodinek dlaní alespoň na 3 sekundy, po úspěšném ztlumení zvuku vás hodinky upozorní klepnutím.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více