Zavřít reklamu

Mission Control

Do režimu Split View můžete z fullscreen zobrazení snadno a rychle přejít díky funkci Mission Control. Ve chvíli, kdy pracujete s vybranou aplikací v celoobrazovkovém zobrazení, stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + šipka nahoru, případně proveďte na trackpadu gesto potažení čtyřmi prsty směrem nahoru. V horní části obrazovky se vám zobrazí pruh s náhledy otevřených oken. V tuto chvíli vám už stačí jen přetáhnout miniaturu požadovaného okna na miniaturu zmíněného fullscreen okna, a kliknout na nově vzniklou miniaturu spojených oken.

Drag & Drop ve Split View

Režim Split View vám umožňuje nejen sledování obsahu dvou aplikací (případně dvou oken jedné aplikace) najednou, ale také práci s nimi. Kromě toho, že mezi oběma aplikacemi můžete přehledně kopírovat a vkládat obsah, zde také perfektně funguje funkce Drag & Drop, kdy jednoduše stačí kliknout na příslušný objekt v jednom okně, přetáhnout jej do vedlejšího okna, a jednoduše pustit.

Viditelnost řádku nabídek v režimu Split View

Ve výchozím nastavení je řádek nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu v režimu Split View skrytý. Pokud jej chcete zobrazit, je zapotřebí zamířit do horní části displeje kurzorem myši. V Nastavení systému ale můžete aktivovat neustále viditelný řádek nabídek. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Nastavení systému. Zvolte Plocha a Dock a poté v sekci Řádek nabídek vyberte v rozbalovacím menu u položky Automaticky skrývat a zobrazovat řádek nabídek variantu Nikdy.

Střídání oken

V režimu Split View můžete snadno střída obsah oken. V zobrazení Split View zamiřte kurzorem myši na zelené tlačítko v levém horním rohu okna, u kterého chcete vyměnit obsah, ale neklikejte. V menu, které se vám zobrazí, nakonec stačí kliknout na položku Nahradit okno na dlaždici.

Prohození oken

V režimu zobrazení Split View máte také možnost vzájemně prohodit okna obou aplikací. Pokud tak chcete učinit, aniž byste museli opouštět režim Split View, jednoduše kurzorem myši uchopte jedno z oken v oblasti horního řádku a pomalu jej přetáhněte na opačnou stranu. K výměně panelů by mělo dojít automaticky.

.