Zavřít reklamu

Jak už to bývá u sociálních sítí zvykem, tak se spíše jedná o reklamní prostory pro inzerenty. Prakticky na jakékoliv sociální síti (především od společnosti Facebook) si můžete zaplatit reklamu. Tato reklama může uživatele směrovat na vaši stránku, webovou adresu, anebo třeba na vaše telefonní číslo. Kromě Facebooku se však hojně reklam objevuje i na YouTube. Tuto video-síť zná asi každý uživatel internetu – najdete zde videa naprosto všeho druhu. Od těch herních, přes různé návody, až třeba po hudební videoklipy.

Před, v průběhu a někdy i na konci videa se může objevit nějaká reklama. Tato reklama často trvá několik desítek sekund, avšak po přehrání určité části ji můžete přeskočit. Občas se místo videoreklam objevují formuláře a další. Všechny tyto reklamy lze řešit instalací klasického programu pro blokování reklam. V některých případech však tyto tzv. blokátory nemusí fungovat podle představ – může se stát, že zablokují nějakou část stránky, na které se reklama nenachází, apod. V případě YouTube však existuje naprosto jednoduchý trik, s jehož pomocí lze videa na této síti sledovat kompletně bez reklam – a není třeba ani instalovat aplikace třetí strany. Vše, co musíte udělat, je vložit do řádku s URL adresou tečku na správné místo, a to konkrétně za .com před lomítko. Pokud se například video nachází na stránce https://www.youtube.com/watch?v=QoLLwW9EYUs, tak je nutné, abyste vložili tečku následovně https://www.youtube.com./watch?v=QoLLwW9EYUs.

Dobrou zprávou je, že jakmile tímto způsobem aktivujete „režim bez reklam“, tak režim zůstane aktivovaný i v případě, že se přesunete na jiné video. Není tedy nutné u každého videa tečku do odkazu přidávat. Berte však ale na vědomí, že reklamy jsou to, co tvůrce na YouTube často živí. V dnešní době platí, že má blokátor reklam v prohlížeči nainstalovaný kdekdo a tvůrcům videí se nedostává velkých odměn. V případě, že tedy na YouTube máte nějakého svého oblíbeného tvůrce, tak u jeho videí blokátor reklam deaktivujte, popřípadě nepoužívejte „režim bez reklam“, který jsme si v tomto článku ukázali. Pokud se chcete vrátit zpět na klasickou formu YouTube s reklamami, tak stačí tečku v URL adrese smazat, popřípadě panel zavřete a otevřete nový.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Zaplaťte si, paraziti, Premium účet a mate klid.
  Češi přemýšlejí jak se vším “vyjebat”, jak všechno “ochcat”, ale jak žít poctivě??? TO TADY NIKOHO MOC NEZAJÍMÁ!
  Možná proto jsme 30 let po “sametové šaškárně” tam, kde jsme!

  Jasneee , 80% videii na youtube su aj tak same picoviny, infaltilnych ,dementnych youtuberiek a youtuberov, co by o poriadnu pracu ani nezakopli, tak sa predvadzaju tu

  Nevadí mi reklama jako taková, chápu že z něčeho se ten server musí živit. Ovšem systém reklamy je opravdu na hlavu. Najdu si video z kanálu který jsem ještě nikdy neměl otevřený. Objeví se možná jedna reklama na začátku. Kanál se mi líbí, tak zhléhnu další videa a reklama začne přibývat. Nakonec do dopadne tak, že u 20 minutového videa je 6-8 reklam. To se opravdu nedá.

  No v červnu to fungovalo. Mě stoprocentně.
  Teď to zkouším a po zadání tečky tam dávají reklam 3x víc.
  Asi se to rozšířilo moc a to jim vadí.

celý text

Čtěte více.