Zavřít reklamu

Budeme-li se bavit o sluchátkách AirPods a AirPods Pro, tak je samotné můžete nabíjet jen k tomu určených nabíjecích pouzdrech. Začnou se nabíjet, jakmile je do nich vložíte. Dané pouzdro má dostatečnou kapacitu k tomu, aby samotná sluchátka nabilo několikrát. Sluchátka tak můžete nabíjet i na cestách, když je zrovna nepoužíváte. Apple uvádí, že AirPody vydrží na jedno nabití až 5 hodin poslechu hudby, nebo až 3 hodiny hovoru. V kombinaci s nabíjecím pouzdrem dostanete více jak 24 hodin poslechu nebo více jak 18 hodin hovoru. Za 15 minut se navíc v sluchátka v nabíjecím pouzdře nabijí až na 3 hodiny poslechu a 2 hodiny hovoru.

Podíváme-li se na AirPody Pro, jedná se o 4,5 hodiny poslechu na jedno nabití, 5 hodin při vypnutém aktivním potlačení hluku a propustnosti. Hovor můžete vyřizovat až 3,5 hodiny. V kombinaci s pouzdrem se pak jedná o 24 hodin poslechu a 18 hodin hovoru. Za 5 minut přítomnosti sluchátek v jejich nabíjecím pouzdře se nabijí na hodinu poslechu nebo hovoru.

Jak nabíjet AirPody v jejich pouzdře 

Vlastníte-li bezdrátové nabíjecí pouzdro, můžete jej nabíjet pomocí libovolné nabíjecí podložky s certifikací Qi. Víko sluchátek musí být zavřené a stavová kontrolka musí směřovat vzhůru. Stavová kontrolka ukazuje stav nabití pod dobu 8 s. Vlastníte-li AirPody Pro, stačí na jejich pouzdro ležící na nabíjecí podložce klepnout prstem a stav nabití se vám ihned ukáže. Plné nabití značí zelená kontrolka, to, že se pouzdro nabíjí, pak značí oranžová kontrolka.

Chcete-li pouzdro, a to se týká i první generace AirPodů bez bezdrátově nabíjeného pouzdra, nabíjet kabelem, jednoduše zapojte Lightning do přítomného konektoru. Lze použít USB‑C/Lightning nebo USB/Lightning kabel, jehož druhý konec zapojte do USB portu zapnutého počítače nebo adaptéru připojeného do sítě. Pouzdro lze nabíjet nehledě na to, jestli jsou v něm sluchátka AirPods přítomna. Ještě je dobré vědět, že pokud jsou AirPody v pouzdru a je otevřené jeho víko, tak kontrolka stavu nabití ukazuje jejich kapacitu baterie. Když ale v pouzdru nejsou, ukazuje kontrolka stav nabití samotného pouzdra. Svítí-li zde oranžová dioda, tak signalizuje, že zbývá méně než jedno plné nabití sluchátek.

Jak zjistit stav nabití na iOS zařízení 

Protože jsou sluchátka AirPods integrována do systému iOS, je zjištění jejich stavu nabití velice jednoduché. Stačí otevřít víko pouzdra, ve kterém jsou AirPody vloženy a podržet jej v blízkosti iPhonu. Po pár sekundách, jakmile je iPhone detekuje, automaticky zobrazí ve speciálním banneru nejen stav nabití sluchátek, ale i nabíjecího pouzdra. Tyto hodnoty si můžete také nechat zobrazovat ve widgetu Baterie. Pouzdro zde však uvidíte jen tehdy, je-li v něm vloženo alespoň jedno sluchátko.

.