Zavřít reklamu

Před pár dny Apple představil zbrusu nové operační systémy – konkrétně iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Oficiálního vydání pro veřejnost se dočkáme až za několik dlouhých měsíců, každopádně již nyní jsou k dispozici vývojářské beta verze, díky kterým je možné ke zmíněným novým systémům získat přístup dříve. Pokud jste schopni přijmout riziko chyb a všemožných bugů, popřípadě pokud máte k dispozici záložní zařízení, tak v tomto článku najdete postup, jak můžete již nyní nainstalovat iPadOS 16, konkrétně vývojářskou beta verzi.

Jak nainstalovat iPadOS 16 již nyní

  • Prvně přejděte v Safari na tyto stránky, kde sjeďte níže a v sekci iPadOS 16 Download pomocí tlačítka Install Profile stáhněte konfigurační profil.
  • Po kliknutí na tlačítko se zobrazí notifikace, kde klepněte na Povolit, a poté na Zavřít. Tímto se konfigurační profil stáhl.
  • Nyní přejděte do Nastavení, kde nahoře klepněte na Profil byl stažen.
  • Po rozkliknutí klepněte vpravo nahoře na Instalovat. Poté zadejte váš kódový zámek, potvrďte smluvní podmínky a klepněte dvakrát na Instalovat.
  • Poté je nutné, abyste váš iPad restartovali (zobrazí se okno, ve kterém lze ihned zařízení restartovat).
  • Po restartu přejděte do Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru, kde iPadOS 16 stáhněte, a poté proveďte instalaci.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné nainstalovat iPadOS 16 již nyní. Nutno zmínit, že se jedná o vývojářskou a hlavně první verzi, která je plná chyb a bugů, a proto si instalaci moc dobře rozmyslete. Zároveň svůj iPhone rozhodně předem zálohujte ještě na starší verzi iPadOS, abyste se případně mohli jednoduše kdykoliv vrátit.

Vývojářskou verzi iPadOS 16 instalujete čistě na vlastní nebezpečí a magazín Jablíčkář.cz nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat či zničení zařízení.

.