Zavřít reklamu

Patříte mezi jedince, kteří čas od času někde nechají položený svůj iPhone, a poté jej nemůžete najít? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak by se vám mohl hodit tento článek. Prakticky všechny Apple produkty můžete jednoduše najít v rámci aplikace Najít, kde se vám zobrazí jejich poloha. Kromě toho na zařízeních můžete spustit přehrávání zvuku, označit je jako ztracené a mnoho dalšího. Avšak v případě, že vlastníte Apple Watch, tak můžete svůj jablečný telefon najít ještě jednodušeji a rychleji, bez zbytečného úsilí.

Jak najít iPhone přes Apple Watch

Součástí Apple Watch je funkce, která vám pomůže s nalezením vašeho iPhonu. Funguje naprosto jednoduše – stisknete tlačítko, čímž dojde k odeslání požadavku na iPhone. Na tom se následně rozezní hlasitý zvuk, podle kterého je pak možné jablečný telefon vystopovat. Tento postup pak můžete opakovat tak dlouho, až iPhone úspěšně najdete. Zmíněné tlačítko pro spuštění přehrávání zvuku najdete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch otevřeli ovládací centrum:
    • Jestliže se nacházíte na ciferníku, tak přejeďte prstem ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • v případě, že se nacházíte v nějaké aplikaci, tak na spodní hraně displeje chvíli podržte prst, a poté vyjeďte směrem nahoru.
  • Tímto se otevře ovládací centrum, ve kterém vyhledejte prvek s ikonou telefonu a zvuku.
  • Klepnutím na tuto ikonu se odešle požadavek na iPhone a spustí se přehrávání zvuku.
  • Po několika sekundách se zvuk automaticky vypne, takže je nutné postup opakovat.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete na vašich Apple Watch využít speciální funkci pro přehrání zvuku na iPhonu, díky čemuž jej budete schopni lokalizovat. Tato funkce každopádně skrývá ještě jeden fígl, který oceníte především v noci. V případě, že na zmíněném prvku podržíte prst, tak se kromě přehrání zvuku rozbliká také LED dioda, která se nachází na zádech iPhonu. Díky ní se vám může podařit v určitých situacích iPhone vyhledat ještě rychleji. Aby tato funkce byla k dispozici, tak je samozřejmě nutné, aby byly Apple Watch v dosahu iPhonu – v opačném případě se zvuk nepřehraje.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.