Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky jablečné Apple TV, tak ji s velkou pravděpodobností máte umístěnou někde v obýváku či v jiné místnosti, kde se na televizi může dívat několik lidí za den. Pravdou je, že každý člověk je jedinečný a má rád odlišné žánry různých pořadů, stejně tak, jako může třeba využívat jiné aplikace. Až donedávna nebylo možné v tvOS vytvořit více, než jediný profil pro celou domácnost. Kalifornský gigant však tuto možnost naštěstí před několika měsíci přidal v jedné z aktualizací operačního systému. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem lze do Apple TV přidat další uživatele.

Přidání dalšího účtu do Apple TV

V případě, že chcete přidat do vaší Apple TV další účet, tak ji samozřejmě prvně zapněte. Jakmile tak učiníte, tak se na domovské obrazovce přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Poté se budete muset přesunout do sekce s názvem Uživatelé a účty. Nyní stačí, abyste se ovladačem přesunuli na možnost Přidat nového uživatele… a klepnuli na ni. Jak můžete v galerii níže vidět, v současném kroku stačí potvrdit informaci o tom, že tento účet bude sloužit pouze jakožto lokální účet v Apple TV. Potvrzení provedete klepnutím na Přidat jen do této Apple TV. V tomto momentu se vám otevře nové okno, kde stačí zadat e-mailovou adresu (Apple ID) dalšího uživatele a autorizovat se pomocí hesla. Tímto jste úspěšně přidali nový účet do Apple TV.

Pokud se nyní chcete rychle mezi účty přesouvat, tak stačí, abyste na ovladači podrželi pravé horní tlačítko (ikona monitoru). Nahoře už jen poté stačí najet na avatar reprezentující uživatelský účet a potvrdit přepnutí klepnutím. Účty v Apple TV lze jednoduše sdílet i tak, že dotyčného přidáte do své domácnosti.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    prima, posun k lepsimu, jeste mi nekdo poradte, jak sdilet domacnost pro vice uzivatelu s ruznymi pravy… kdyz pridam deti do domacnosti, tak mohou ovladat vsechna homekit zarizeni, ale ja jim chci sdilet jen nektere mistnosti, nepotrebuji aby si hrali s termostatem, nebo se svetly v loznici … bohate mi staci kdyz si odemknou a poresi sve osvetleni v pokojiku …

    Nad mi jsem taky lamentoval, a myslím si že to nejde. Takhle jsem chtěl zakázat ovládání topení, aby mi ho stará pořad nezapinala.. a nepřišel jsem na to

    Na tohle myslím žádný návod není ani potřeba, stačí prozkoumat nastavení. Problém je v tom, že i když se do všech aplikací dostanou bez problému všichni a všichni na své ploše vidí všechny aplikace. Pak to lehce postrádá smysl.

celý text

Čtěte více.