Zavřít reklamu

Uživatelé Apple Watch zajisté ví, že jakmile dojde k jejich sundání z ruky, tak se hodinky z bezpečnostních důvodů prakticky ihned uzamknou. Pokud chcete po uzamknutí hodinky opět začít používat, tak je musíte odemknout pomocí kódového zámku. Existuje však možnost, díky které si můžete nechat odemykat Apple Watch společně s odemknutím iPhonu. Pokud tedy budete mít na zápěstí uzamknuté Apple Watch, a poté provedete odemčení iPhonu (buď pomocí Touch ID/Face ID či kódových zámkem), tak se automaticky odemknou také hodinky. Jak tuto funkci aktivovat se dozvíte v dalších řádcích tohoto článku.

Jak nastavit, aby se Apple Watch odemykaly s iPhonem

Pokud chcete aktivovat funkci, díky které se vaše Apple Watch odemknou automaticky po odemčení iPhonu, tak postupujte následovně. Hned na začátek je nutné podotknout, že tuto funkci lze aktivovat pouze na iPhonu – v případě Apple Watch tuto možnost v nastavení nenajdete. Na vašem iPhonu, se kterým máte spárovány Apple Watch, se přesuňte do nativní aplikace Watch. Zde se ve spodním menu přesvědčte o tom, že se nacházíte v sekci Moje hodinky. V této sekci poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na možnost Kód, kterou rozklikněte. V tomto nastavení už jen stačí, abyste přepínač u funkce Odemykat z iPhonu přesunuli do aktivní polohy. Poté stačí zadat kód na vašich Apple Watch a počkat na aktivaci funkce.

Nyní, kdykoliv budete mít na zápěstí uzamknuté Apple Watch a odemknete váš iPhone, tak se odemknou i jablečné hodinky. Kromě toho, že si ve výše uvedené sekci nastavení můžete aktivovat možnost pro automatické odemykání iPhonem, tak zde najdete také funkci s názvem Smazat data. Tu můžete znát z iPhonu či iPadu. Smazat data se stará o to, že v případě, kdy dojde na Apple Watch ke špatnému zadání kódového zámku 10x po sobě, tak se smažou veškerá data uložená na Apple Watch.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.