Zavřít reklamu

Apple se každoročně s příchodem nových operačních systémů snaží vylepšovat svůj ekosystém, především pak o funkce, které se zaměřují na takzvanou kontinuitu. Výsledkem je maximální provázanost a vyšší efektivita práce. Velkou novinkou v macOS Sierra je možnost odemknout počítač pomocí Apple Watch.

Nová funkce se jmenuje Auto Unlock a v praxi funguje tak, že se stačí přiblížit s hodinkami k MacBooku, který se automaticky odemkne, aniž byste museli zadávat jakékoliv heslo.

Než však samotnou funkci zapnete, musíte splnit hned několik podmínek a zabezpečení. Funkce automatického odemykání MacBooku funguje pouze s nejnovějším operačním systémem macOS Sierra. Na Watch pak musíte mít nainstalovaný taktéž nejnovější watchOS 3.

Zatímco Apple Watch můžete k odemykání počítače použít jakékoliv, první i druhou generaci, MacBook musíte mít minimálně z roku 2013. Pokud máte starší stroj, Auto Unlock vám nepůjde.

Dále je důležité, abyste byli na všech zařízeních – v tomto případě tedy na Apple Watch a MacBooku – přihlášeni ke stejnému účtu na iCloudu. U něj pak musíte mít aktivní dvoufaktorové ověřování, které je nutné jako bezpečnostní součást Auto Unlocku. Vše o tom, co dvoufaktorové ověřování znamená a jak se nastavuje, najdete v našem návodu.

Další bezpečnostní prvek, který musíte kvůli Auto Unlocku používat, je heslo, a to jak na MacBooku, tak na Apple Watch. V případě hodinek se jedná o číselný kód, který zapnete v aplikaci Watch na iPhonu v nabídce Kód.

Jakmile máte všechny výše zmíněné náležitosti splněny, stačí už jen Auto Unlock aktivovat na Macu. V Předvolby systému > Zabezpečení a soukromí zaškrtněte volbu Povolit odemykání Macu z Apple Watch“.

Pak už potřebujete mít jen Apple Watch nasazené na zápěstí a odemčené, aby je MacBook detekoval. Jakmile se s Watch k MacBooku přiblížíte, dostanete se z uzamčené obrazovky bez nutnosti zadávat heslo přímo ke svému účtu.

.