iWant

Užitečný trik v aplikaci Fotky, který by měl každý majitel iPhonu znát

iWant

Když jsem tak pár dnů zpět trávil čas s kamarádem focením fotek, nestačil jsem se divit, že kamarád nezná trik pro označení více fotografií v aplikaci Fotky v iOS. A to je to pokročilý uživatel, který má již třetí iPhone. Jednoduše, jak to bývá zvykem, vždy se fotí několik fotek stejného objektu/scenérie, a poté se z těchto desítek fotek vybere jedna nejlepší. Ty ostatní se většinou smažou. Každopádně, když fotíte opravdu hodně, může být občas opravdu otravné na každou fotku pro označení klikat zvlášť. A proto jste dnes tady, abych vám ukázal, jak se tomuto otravnému označování vyhnout a označit jedním tahem prstu více fotek najednou.

Jak označit více fotografií v aplikaci Fotky

  • Otevřeme aplikaci Fotky
  • Vybereme si album, ze kterého chceme fotky vybírat
  • Poté klikneme v pravém horním rohu na tlačítko Vybrat
  • Nyní tapněte a držte prst na fotce, od které chcete začít označovat. Prst z fotky nepouštějte a posunujte ním po obrazovce dále, až k poslední fotce, kterou chcete označit
  • Většinou gesto, které provádíte, připomíná úhlopříčku, tzn. že začínáte v levém horním rohu a končíte v pravém dolním
  • Pokud si nejste 100% jisti, jak na to, určitě se podívejte do galerie níže, kde je vše jednoduše vysvětleno pomocí obrázků a animace. Pomocí tohoto gesta můžete samozřejmě fotky jak označit, tak i odznačit.

Poté, co si požadované fotky označíte, s nimi můžete samozřejmě bez problémů dále pracovat. To znamená, že je například pomocí klávesy sdílení můžete dále sdílet skrze Messenger nebo Zprávy. Taktéž tyto označené fotky můžete jednoduše pomocí tlačítka přesunout do koše. Prvně ale každopádně doporučuji, abyste si gesto vyzkoušeli – jakmile na něj přijdete, vsadím se, že jej budete používat téměř každý den.