Zavřít reklamu

Uživatelé moderních technologií se dělí na dvě skupiny. V rámci první skupiny se nachází takoví uživatelé, kteří svá data pravidelně zálohují. Díky tomu se nemusí bát potenciálního odcizení, zničení či ztracení jablečného zařízení, například iPhonu. Všechna data se totiž kromě lokálního úložiště nachází také v tom vzdáleném, nejčastěji na iCloudu. Druhá skupina uživatelů poté na zálohování tzv. „kašle“ a myslí si, že se jim nemůže nic stát. Jedinci z této druhé skupiny se prakticky vždy, tak jako tak, přesunou do první zmíněné skupiny, a to poté, co přijdou o první důležitá data.

Mezi prakticky nejdůležitější data patří fotografie a videa, do kterých můžeme ukládat všemožné vzpomínky, například z dovolené, výletů, apod. Fotky i videa lze ukládat mimo jiné právě na iCloud, a to jednoduše prostřednictvím funkce Fotky na iCloudu. Tato možnost nabízí nespočet výhod – kromě toho, že se všechny fotky uložené na iCloudu mohou zobrazit i na všech vašich ostatních zařízeních, tak můžete využít možnost pro optimalizaci fotografií v lokálním úložišti. Tímto dojde k tomu, že se fotografie a videa v plném rozlišení uloží na iCloud a ve vašem zařízení zůstanou uložené verze v menším rozlišení. Co ale dělat, když se fotografie z vašeho iPhonu či iPadu nechtějí na iCloud odesílat? To se dozvíte v tomto článku.

Zkontrolujte připojení k síti

Hned na začátek je nutné zmínit, že pro odeslání fotek na iCloud musíte být připojeni k síti. Naprosto ideální je, abyste byli připojeni k síti Wi-Fi, která musí být stabilní a dostatečně rychlá. Pokud si chcete zkontrolovat, k jaké síti jste připojeni, a zdali vlastně vůbec, tak se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde je poté nutné, abyste rozkliknuli kolonku Wi-Fi, kde si vyberte tu síť, ke které se chcete připojit. V případě, že připojení k Wi-Fi nemáte k dispozici, můžete se připojit i k mobilním datům, v tomto případě je ale nutné funkci pro přenos fotek na iCloud prostřednictvím mobilních dat aktivovat, viz níže.

Přenos pomocí mobilních dat

V případě, že nemáte pro přenos fotek a videí na iCloud k dispozici Wi-Fi, avšak na druhou stranu máte k dispozici neomezený datový tarif, popřípadě tarif s vysokým limitem FUP, tak je nutné tuto možnost aktivovat. Je nutné, abyste otevřeli nativní aplikaci Nastavení, kde sjeďte níže a lokalizujte kolonku Fotky, na kterou klepněte. Poté je nutné, abyste opět sjeli níže a rozkliknuli řádek Mobilní data, kde možnost pomcí přepínače aktivujte. Níže pak ještě nezapomeňte aktivovat Neomezené aktualizace, aby bylo možné mobilní data namísto Wi-Fi možné využít naprosto ke všemu.

Zkontrolujte místo na iCloudu

Každý uživatel, který si založí Apple ID, získá od jablečné společnosti na iCloudu 5 GB úložiště naprosto zdarma. Co si ale budeme nalhávat, 5 GB v dnešní době není vůbec hodně, ba naopak. Ve finále stačí, abyste natočili několikaminutový 4K záznam v 60 FPS a 5 GB volného úložiště na iCloudu může být fuč. Pokud tedy využíváte 5 GB tarif zdarma, tak s největší pravděpodobností už nemáte na iCloudu místo a bude nutné tarif navýšit. Pokud chcete volné místo zkontrolovat, tak přejděte do Nastavení -> váš profil -> iCloud, kde už si nahoře můžete nechat zobrazit využití úložiště na iCloudu. Pro změnu tarifu zde pak klepněte na Spravovat úložiště a nakonec na Změnit tarif úložiště. Poté už si stačí vybrat z 50 GB, 200 GB či 2 TB tarifu, zaplatit, a je hotovo.

Připojte zařízení k nabíječce

Fotografie i videa by se měly samozřejmě automaticky přenášet kdykoliv je to jen možné, každopádně při větším objemu dat se může stát, že iPhone odesílání médií na iCloud zakáže, a to z důvodu nízkého nabití baterie. Jestliže tedy potřebujete fotografie a videa přenést a výše uvedené tipy vám nepomohly, tak zkuste zařízení připojit k nabíječce a vyčkejte, dokud se zařízení nenabije na určitá procenta. Kromě toho ještě samozřejmě nezapomeňte deaktivovat režim úspory baterie, a to v Nastavení -> Baterie, popřípadě v ovládacím centru.

(De)aktivujte Fotky na iCloudu

Pokud jste někdy v minulosti měli problém s nějakou technikou, tak vám zajisté hned z několika stran bylo poraděno, abyste určitý stroj restartovali, anebo vypnuli a zapnuli. Pravdou je, že právě restart dokáže velmi často s mnohými problémy pomoci. Kromě toho, že můžete vyzkoušet restartovat vaše zařízení, tak můžete také vypnout a znova zapnout funkci Fotky na iCloudu. V tomto případě stačí přejít do Nastavení -> Fotky, kde pomocí přepínače Fotky na iCloudu deaktivujte. Poté několik (desítek) sekund počkejte a proveďte opětovnou aktivaci funkce.

Kontrola Apple ID

Jste si vědomi toho, že jste provedli určité změny na vašem účtě Apple ID, například změnu hesla? Pokud ano, tak právě to může být příčinou toho, že se vám nedaří fotky a videa odeslat na iCloud. Tento problém nenastává často, každopádně se zřídka můžete ocitnout v situaci, kdy bude nutné zařízení z vašeho Apple ID odhlásit, a poté jej znovu přihlásit. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení -> váš profil, kde sjeďte úplně dolů a klepněte na možnost Odhlásit se. Poté projděte klasickým průvodcem odhlášení, restartujte zařízení, a nakonec se jednoduše znova k vašemu Apple ID přihlaste.

Aktualizace iOS

Pokud vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl, tak se ještě můžete pokusit o aktualizaci vašeho softwaru. Mnoho uživatelů bohužel často software neaktualizuje, a to ze všemožných důvodů. Pravdou ale je, že se rozhodně nejedná o správný krok. I Apple totiž může čas od času udělat nějakou chybu, která se v určité verzi systému iOS nachází. Velmi často však kalifornský gigant provede opravu určitého problému v rámci další aktualizace – a nikde není vyloučeno, že zrovna v té verzi, kterou máte nainstalovanou na iPhone, se nemůže nacházet chyba související s nefungujícími fotkami na iCloudu. Aktualizaci provedete v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

.