Zavřít reklamu

Apple Watch dostaly s příchodem watchOS 5 hned několik zajímavých novinek. Tou nejvýznamnější je ale Walkie-Talkie. Jedná se o modernější obdobu vysílačky, která taktéž funguje simplexně, ale veškerá komunikace probíhá skrze internet. Ve stručnosti jde ale o jednoduchou a užitečnou funkci, která slouží k rychlé komunikaci mezi uživateli jablečných hodinek a dokáže tak kolikrát nahradit hovor či psaní zpráv. Pojďme si tedy ukázat, jak Walkie-Talkie používat.

Chcete-li používat Walkie-Talkie, musíte nejprve aktualizovat Apple Watch na watchOS 5. To mimo jiné znamená, že majitelé prvních Apple Watch (2015) si bohužel funkci ani nevyzkouší, pro ty totiž není nový systém dostupný.

Nutno také podotknout, že ačkoli může Walkie-Talkie v mnohém připomínat hlasové zprávy (například na iMessage), tak ve skutečnosti fungují jinak. Druhá strana totiž slyší vaše slova v reálném čase, tedy přesně v momentě, kdy je říkáte i vy. To znamená, že uživateli nemůžete zprávu zanechat k pozdějšímu přehrání. A pokud na něho začnete mluvit zrovna v momentě, kdy je v hlučném prostředí, tak vaši zprávu vůbec nemusí slyšet.

Jak používat Walkie-Talkie

 1. Stisknutím korunky přejděte do menu.
 2. Klepněte na ikonu Walkie-Talkie (vypadá jako malá kamera s anténou).
 3. Přidejte ze seznamu kontaktů a vyberte někoho, kdo má také Apple Watch s watchOS 5.
 4. Uživateli se odešle pozvánka. Vyčkejte, dokud ji nepřijme.
 5. Jakmile tak učiní, vyberte žlutou kartu přítele a spusťte chat.
 6. Stiskněte a podržte tlačítko Mluvit a sdělte zprávu. Až domluvíte, tlačítko pusťte.
 7. Až váš přítel začne mluvit, tlačítko se změní v pulzující kroužky.

„Na příjmu“ či nedostupný

Mějte na paměti, že jakmile jste s druhým uživatelem ve spojení, může na vás skrze Walkie-Talkie kdykoli promluvit, což nemusí být vždy žádoucí. Aplikace však umožňuje nastavit, zdali jste na přijmu či nikoli. Jakmile tedy příjem deaktivujete, druhé straně se při snaze spojení s vámi zobrazí hláška, že jste aktuálně nedostupní.

 1. Spusťte aplikaci Vysílačka
 2. Na stránce seznamu kontaktů, se kterými jste ve spojení, vyjeďte úplně nahoru
 3. Deaktivujte „Na příjmu“
Apple-Watch-Walkie-Talkie-FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Nezavrhuji tu funkcionalitu, jen, že hodinky nemám, tak nevím přesně, jak to funguje, ale chtěl bych někoho poprosit o názor, v čem je tohle lepší než audio hovor přes hodinky, kdy při mluvení se ani nemusí hodinek dotknout…?
  Předem děkuji

  Já to beru tak, že jsou situace, kdy mi ta vysílačka přijde lepší než někomu volat. Dám příklad – griluju na terase a zjistím, že jsem zapomněl slánku v kuchyni (nebo mi dojde pivo :)), tak použiju vysílačku a přítelkyně mi to podá. Lepší než jít ke dveřím a přes celý byt na ní řvát :) A zároveň pohodlnější než jí volat. Nebo jdu pro něco do sklepa a nemůžu to najít – asi nemusím psát dál. Není to funkce, bez které se neobejdete, ale občas se skvěle dá použít.

  Jedná se o FaceTime audio API. Tím méně chápu, proč komunikace probíhá v daný okamžik jen v jednom směru. Bandwidth? Mikrofon a reprák blízko u sebe by vazbily? Přitom normální “telefonní” hovor (přes net) je ok.

  Další zbytečná funkce strhující pozornost požadovaným směrem. Schválně, kolik lidí vůbec přes hodinky telefonuje? A kolik používá emoji?
  Uvítal bych raději optimalizaci spotřeby energie, možnost nativního zaznamenávání kvality spánku a buzení vibracemi. :)

  Podobně jsem dlouho uvažoval taky. Měl jsem Garmin Fenix 3 několik let a přišlo mi, že to je přesně to, co potřebuju (umí to přesně to, o čem píšete). Teď jsem ale zkusil AW4 a musím říct, že jsem velmi mile překvapen. A stejně tak tím, kolik hovorů s nima odbavím. Typicky když jsem doma, tak mám telefon někde položený, a když někdo zavolá, tak to přijmu na hodinkách. Kvalita úplně v pohodě a můžu pokračovat v tom, co zrovna dělám.

  Buzení vibracemi funguje, stejně tak i zvonění a upozornění. Jedna z věcí, kterou vlastně neustále využívám. Stačí na AW vypnout zvuk a klidně i na mobilu (nebo decentně snížit hlasitost vyzvánění) a zapnout na AW haptická upozornění. Při buzení pak ten, kdo spí vedle vás, ani neví, že vstáváte. To samé když mi někdo volá. Mrknu na hodinky a buď hovor přijmu na mobilu (vytáhnu z kapsy, z batohu bo kde ho kdo nosí) nebo klidně hovor přijmu přes hodinky, ale hlavně, nikoho neruší nějaké moje vyzvánění mobilu, ať už ho mám v kapse, na stole, v dobíječce etc….

celý text

Čtěte více.