Zavřít reklamu

Apple Watch dostaly s příchodem watchOS 5 hned několik zajímavých novinek. Tou nejvýznamnější je ale Walkie-Talkie. Jedná se o modernější obdobu vysílačky, která taktéž funguje simplexně, ale veškerá komunikace probíhá skrze internet. Ve stručnosti jde ale o jednoduchou a užitečnou funkci, která slouží k rychlé komunikaci mezi uživateli jablečných hodinek a dokáže tak kolikrát nahradit hovor či psaní zpráv. Pojďme si tedy ukázat, jak Walkie-Talkie používat.

Chcete-li používat Walkie-Talkie, musíte nejprve aktualizovat Apple Watch na watchOS 5. To mimo jiné znamená, že majitelé prvních Apple Watch (2015) si bohužel funkci ani nevyzkouší, pro ty totiž není nový systém dostupný.

Nutno také podotknout, že ačkoli může Walkie-Talkie v mnohém připomínat hlasové zprávy (například na iMessage), tak ve skutečnosti fungují jinak. Druhá strana totiž slyší vaše slova v reálném čase, tedy přesně v momentě, kdy je říkáte i vy. To znamená, že uživateli nemůžete zprávu zanechat k pozdějšímu přehrání. A pokud na něho začnete mluvit zrovna v momentě, kdy je v hlučném prostředí, tak vaši zprávu vůbec nemusí slyšet.

Jak používat Walkie-Talkie

  1. Stisknutím korunky přejděte do menu.
  2. Klepněte na ikonu Walkie-Talkie (vypadá jako malá kamera s anténou).
  3. Přidejte ze seznamu kontaktů a vyberte někoho, kdo má také Apple Watch s watchOS 5.
  4. Uživateli se odešle pozvánka. Vyčkejte, dokud ji nepřijme.
  5. Jakmile tak učiní, vyberte žlutou kartu přítele a spusťte chat.
  6. Stiskněte a podržte tlačítko Mluvit a sdělte zprávu. Až domluvíte, tlačítko pusťte.
  7. Až váš přítel začne mluvit, tlačítko se změní v pulzující kroužky.

„Na příjmu“ či nedostupný

Mějte na paměti, že jakmile jste s druhým uživatelem ve spojení, může na vás skrze Walkie-Talkie kdykoli promluvit, což nemusí být vždy žádoucí. Aplikace však umožňuje nastavit, zdali jste na přijmu či nikoli. Jakmile tedy příjem deaktivujete, druhé straně se při snaze spojení s vámi zobrazí hláška, že jste aktuálně nedostupní.

  1. Spusťte aplikaci Vysílačka
  2. Na stránce seznamu kontaktů, se kterými jste ve spojení, vyjeďte úplně nahoru
  3. Deaktivujte „Na příjmu“
Apple-Watch-Walkie-Talkie-FB
.